Ev / Blog / Punch Club Oynamaya Değer Mi?

Punch Club Oynamaya Değer Mi?

Valorant names

Merhaba Oyungg okurları, Bugün size Punch Club oyunu zaman kaybı mı, yoksa oynaması çok zevkli bir oyun mu göreceğiz. İyi okumalar.

Punch Club 8 Ocak 2016 Tarihinde Lazy Bear Games tarafından piyasaya sürüldü. Piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra ben indirdim oyunun yarısına geldim ancak pek bir şey anlamamıştım çünkü oyun Türkçe değil. Ben de sildim ve oyunun Türkçe yamasını çıkmasını bekledim, Türkçe yamasının çıktığını gördüm ve hemen indirdim. Oyuna başladım bir oturuşta oyunu bitirmiştim tam hatırlayamıyorum ama yaklaşık 16-17 saat civarı falan sürmüştü. Oyuna o kadar çok bağlanmıştım ki hayattan soğumuştum. Oynayış tarzı hoşuma gidiyordu uzanıyordum sadece Mouse ile oynuyordum. Beni hikayesi çok etkilemişti spoiler vermicem ama oyunun sonunda ters köşe oluyorsunuz ve çok şaşırıyosunuz. Hikayesi uzun ve dallara ayrılıyor, hikayenin yanı sıra yan görevleri var ve yan görevleri bile çok hoş. Karakterinizi istiyorsanız dürüst istiyorsanız kötü yola düşebiliyorsunuz ama final hep aynı oluyor hikayeye doğrudan bir etkisi olmuyor.

Hikayesinden bahsedecek olursak (Spoiler Yok!);

Aslında hikaye biraz klasik, biz daha çocukken bizim olacağımız gibi babamız da bir boksördü babamız madalyon için öldürülüyor, babamız ölmeden önce madalyonu ikiye bölüyor ve birini bize birini de kardeşimize veriyor. Biz de ünlü bir boksör olup kardeşimizi bulmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken her gün kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz ve ulusal turnuvalara katılmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de yeni arkadaşlarla, kızlarla hatta sevgili olduğumuz bir bayan var. Tüm şehirde yaşayanlarla tanışıyoruz marketinden tut pizzacısına kadar hatta bilim adamından doping bile alabiliyoruz. Tabii ki böyle bir şeye kalkışırsak karakterimiz hafiften kafayı sıyırıyor ve halüsinasyon görebiliyoruz. Yani kısaca oyunda çok çeşitli şeyler yapabiliyoruz. Oyunda ilerleyen zamanlarında artık yeni görevler sizi bekliyor. Para ve şöhret kasmaya çalışıyorsunuz TV programlarında oynuyorsunuz, Parti falan düzenliyorsunuz bunlar çok hoş şeyler .)

Hikayeyi de bitirdiğimize göre dövüş sistemine geçelim;

Oyunda ringde dövüşüyoruz ama bunun haricinde sokak dövüşü, arkadaşlarımızla antreman dövüşü hatta timsahlarla bile dövüşüyoruz. Birbirinden farklı farklı dövüş stilleri var. Eğer az yumruk atayım ama attığımda da sağlam vurayım diyorsanız farklı bir stil. Eğer az vurayım ama isabetli vurayım rakibim kaçmasın diyorsanız farklı bir stil seçebilirsiniz. Oyunda her stilden biraz kazanmak yerine bir stile odaklanmamız gerekiyor. Mesela az yumruk atalım ama sağlam vuralım stilini seçmek istiyorsanız güç antremanları yapmanız gerekmektedir. Ancak az vurup isabetli olsun diyorsanız çeviklik antremanı yapabilirsiniz.

Peki hiç mi kötü bir yanı yok bu oyunun?

Bence çok kötü bir tarafı var, özellikle oyunun ilerleyen zamanlarında daha sık antreman yapmamız gerekiyor ama öyle bir zaman geliyor ki artık oyundan zevk alamıyorsunuz, antremandan başka bir şey yapmaya kalksanız özellikleriniz düşüyor. Bu da gerçekten çok can sıkıcı bir hal alıyor. Sanırım yapımcıları oyunun ileri zamanlarında sadece şöhret, para ve hikayeye odaklanmamızı istiyor çünkü başka bir şey yapmaya kalkışamıyorsunuz belki de hileye başvuruyorsunuz.

Oyunun Mobil sürümü de var, dilerseniz oradan da oynayabilirsiniz.

Çoğu şeyden bahsettiğimi düşünüyorum daha fazla uzatıp sıkmak istemiyorum o yüzden kısa kesiyorum. Bence Punch Club kesinlikle oynamaya değen bir oyun ancak siz benim gibi bir sapıklık yapmak yerine bu oyunu boş zamanlarını doldurmakla harcayabilirsiniz.  Yazımı Okuduğunuz için teşekkür ederim. Başka bir Oynamaya Değer Mi? Yazısı istiyorsanız yorumlarda benimle paylaşabilirsiniz.

 

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.