Ev / Haberler / Rainbow Six Siege Operation Ember Rise Hakkında Her Şey

Rainbow Six Siege Operation Ember Rise Hakkında Her Şey

Valorant names

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’in 4.yıl 3.sezonu başladı. Her üç ayda bir gelen yeni harita, operatör ve değişikliklerden bu sezon Operation Ember Rise ile oyuna gelecek tüm yenilikler haberimizde.

Rainbow Six Siege‘in yeni sezonunda, bu yılın başındaki panelde duyurulan yol haritası takip ediliyor. Birisi Meksikalı, birisi Perulu iki operatör ve Kanal haritasının yeniden tasarlanmış hali bu sezonda bizi bekleyen yenilikler arasında yer alıyor. Yeni gelecek karakterlerin özellikleri geçtiğimiz günlerde bir fragman ile açıklanmış ve isimlerinin Amaru ve Goyo olduğu belirlenmişti. Bu akşam yapılan turnuva ve panelin ardından artık yeni sezona dair tüm ayrıntıları da öğrenmiş olduk.

Ember Rise

Operatörler

Daha önceden yayınlanan fragman ile yeni operatörlerin özelliklerini öğrenmiş olsak da tekrar üstünden geçelim. Meksikalı operatör Amaru kullandığı kanca ile hatchler, barikatlı camlar ve binaların çatılarına hızlıca çıkabiliyor. Tahminlerimizin aksine Amaru 2 hız ve 2 zırhlı olacak. Amaru, G8A1 ve SuperNova silahlarına sahip. İkincil silahları ise SMG-11 ve ITA12S. Amaru‘yu engellemek için Kapkan ve Frost‘un tuzakları ile Castle barikatları yeterli.

Perulu operatör Goyo ise kalkanların arkasına benzin bidonu yerleştirebiliyor. Goyo‘yu engellemenin yolu ise kalkanı patlatmak, başka bir yol bulunmuyor. Neyse ki kalkan patladığında Capitao‘nunkine benzer bir ateş yayarak her iki takıma da zarar verebiliyor.

ember rise

Harita ve Ranked

Oyuna Operation Ember Rise ileKanal haritasının yeniden tasarlanmış hali de ekleniyor. Harita üzerinde onlarca değişiklik bulunmakta. Yepyeni renk paletlerinden tutun, tamamen yenilenmiş odalar dahi mevcut. Yeni objective odaları ve rotasyonlar da haritadaki değişiklikler arasında. Yeni sezon önce Test Server’a yaklaşık 1 hafta sonra ise ana oyuna gelmiş olacak. Yeni sezon güncellemesinin gelmesiyle bütün ranklar da sıfırlanacak. Ranklardan bahsetmişken oyuna Diamond’dan üstün, Champions adında yeni bir rank eklenip Hereford, Fortress ve Theme Park haritaları da ranked oyun havuzundan çıkarılacak. Panelde söylendiği üzre artık oyuna bir de BattlePass sistemi eklenecekmiş.

Rainbow Six Siege‘in yeni sezonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Oyun haberlerimize daha hızlı ulaşabilmek için bizi Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.