Ev / Haberler / Red Dead Redemption 2 25 Milyon Satışa Ulaştı!

Red Dead Redemption 2 25 Milyon Satışa Ulaştı!

Poster gg

Rockstar’ın ünlü açık dünya kovboy oyunu Red Dead Redemption 2 25 milyon satış sayısına ulaştı. Take-Two Interactive şirketi, satış verilerini bir raporda açıkladı.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 23 milyon satışa şubat ayında, 24 milyon satışa ise haziran ayında ulaşmıştı. Ağustos 2019 itibarıyla ise bu sayı 25 milyonu aşmış durumda. Bu sayılar satıcılara kargolanmış kopya sayıları aslında, oyuncuların alıp almadığını kesin olarak bilmiyoruz. Fakat bu yöntemle de oyunun ne kadar ilgi gördüğünü gayet rahat biçimde anlayabiliyoruz. Oyun, piyasaya çıkışını gerçekleştirdiği 2018 Ekim ayında ise anında 17 milyon kopya satmıştı.

Oyunun gelir kaynakları arasında Red Dead Online da var. Take-Two şirketinin CEO’su Strauss Zelnick, yaptığı bir açıklamada Red Dead Online’ın oyuncu sayısındaki “sürekli artış”tan dolayı heyecan duyduğunu söyledi, fakat oyuncu sayılarına dair kesin bir bilgi vermedi. Zelnick, aynı zamanda GTA Online ve Red Dead Online‘dan oluşan Rockstar Online’ın yeni mali yılda gelir rekoru kırmasını beklediğini de belirtti.

Zelnick, hem GTA Online hem de Red Dead Online için oyuncuların gelecekte daha çok içerik görebileceklerini söyledi. Her iki oyun da düzenli aralıklarla güncelleniyor, çok oyuncu modları, yeni eşyalar ve daha fazlası geliyor oyunlara. Hatta GTA Online’ın daha geçenlerde getirdiği Diamond Casino güncellemesi oyunun kendi rekorunu kırmasını sağladı.

Rockstar’ın amiral gemisi GTA V’in satış sayısı ise 110 milyondan fazlasına ulaşmış durumda. En güncel oyun gelişmelerinden haberdar olmak için bizi takipte kalın, herkese iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.