Ev / Haberler / Red Dead Redemption 2 Hakkında Bildiklerimiz
Poster gg

Red Dead Redemption 2 Hakkında Bildiklerimiz

Hepimiz onu uzun zamandır bekliyoruz. Artık yavaş yavaş ufuktan gözüken Red Dead Redemption 2 hakkında bildiğimiz her şeyi sizler için bu yazımızda derledik.

Red Dead Redemption 2 Avcılık

Oyun hayvanların, atlar dışında, günümüzdeki kadar evcilleştirilmediği bir dönemde geçtiği için avcılık oyunda büyük bir rol oynayacak. Avcılığın en büyük getirilerinden biri tahmin edebileceğiniz üzere yemek. Ayrıca oyunda 200’den fazla hayvan türü bulunacak. Bu 200 türün içerisinde balıklar ve kuşlar da var. Her hayvanın kendine özgü bir davranış yapısı olacak. Doğa’da siz olmasanız bile avcı hayvanlar avlarını arayacaklar. Ekosistem kendi halinde oyun boyunca işleyecek.

Hayvanların ayak izlerini ve kanlarını takip edebileceğiz. Ayrıca hayvanlardan kokumuzu gizlemek için rüzgar yönüne dikkat etmemiz de gerekecek. Son olarak hayvanı ne kadar düzgün öldürdüyseniz, eti veya derisi de o kadar kaliteli olacak.

Red Dead Redemption 2 Atlar

Oyunda bulunan 19 çeşit attan istediğimizi sahiplenip sürebileceğiz. Her türün kendine özgü özellikleri var. Doğada bulunan atları yakalayabiliyor, geri bırakabiliyor, seyislerden satın alabiliyor veya çalabiliyorsunuz.

Atınız oyundaki en büyük yoldaşınız olacak. Hatta çetenizdeki insanlardan çok atınıza güvenmeniz gerekecek. Eğer atınızı bakımlı ve besili tutarsanız özelliklerinde artış olacak. Ayrıca zaman geçtikçe atınız ile aranızdaki bağ güçlenecek ve atınız size daha fazla itaat edecek. Atınızı tamamen kişiselleştirebileceksiniz. 59 çeşit aksesuar ile atınız sizi eşsiz kılan özelliklerden biri olacak.

Red Dead Redemption 2 Çıkış Tarihi

Red Dead Redemption 2’nin çıkış tarihi beklediğimizden de yakın. Oyun, 26 Ekim 2018‘de PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Aslında bu bahar çıkması planlanmıştı fakat Rockstar bizlere daha güzel bir oyun sunabilmek için çıkış tarihini ertelemişti.

Red Dead Redemption 2 Kişiselleştirme

Karakterimiz Arthur Morgan‘ın görünümünü tamamen değiştirebileceğiz. Karakterimizin sakalı ve saçı gerçek zamanlı olarak uzadığından eğer düzgün bir görünüm istiyorsak berberi ziyaret etmemiz gerekecek. Ayrıca silahlarımızın bile görünümünü değiştirebileceğiz.

Kıyafetler artık tek tek değiştirilebilecek. Sadece giydiğimiz kıyafetleri değil onları nasıl giydiğimizi de seçeceğiz. Mesela gömlek giymeyi seçtiysek bu gömleği pantolonun içine mi sokacağımıza yoksa dışarı mı salacağımıza karar verebiliyoruz. Hava koşullarına göre giydiğimiz kıyafetleri değişmemiz gerekecek yoksa etkileri negatif olacak.

Bunların dışında ana kampımızı da isteklerimize göre şekillendirebileceğiz. Kampta dolaşıp çete üyelerimizle sohbet edebilecek ve onlarla kart oyunları oynayabileceğiz. Bu yaptıklarınız çetenizin moralini etkileyecek ve görevlerin gidişatında etkili olacak. Ayrıca kampı geliştirerek yeni özellikler ekleyebileceğiz.

Red Dead Redemption 2 Online

Rockstar resmi olarak Red Dead Redemption 2’nin çoklu oyunculu bir modunun bulunacağını açıkladı. Bu modun adı Red Dead Online olacak. Kasım ayında açık beta olarak kullanıcılara sunulacak. Red Dead Redemption 2’yi satın alan herkes Red Dead Online’a erişim sağlayabilecek. Red Dead Online 32 oyunculu serverları destekleyecek. Şimdilik Battle Royale modu hakkında ortaya atılan iddialar kanıtlanmış değil.

Red Dead Redemption 2 Silahlar

Rockstar’ın söylediklerine göre, bu oyunda silahlar önceki oyuna göre daha tehlikeli ve ölümcül olacak. Yanımızda sınırlı sayıda silah taşıyabileceğiz. Tabanca, tüfek, yay, avcı bıçağı, fırlatma bıçakları ve kement gibi birçok seçeneğimiz olacak. Dead Eye, yani zamanı yavaşlatıp hedef seçme özelliği bu oyunda da bulunacak. Eğer silahlarınızın bakımını düzenli yapmazsanız performansları düşecek. Ayrıca suya girerseniz silahlarınız paslanabilecek.

Red Dead Redemption 2 First Person

Red Dead Redemption 2’yi hem birincil görüş açısından hem de üçüncül görüş açısından oynayabileceğiz.

Red Dead Redemption 2 Oynanış

Yukarıdaki 6 dakikalık oynanış videosunda, ana karakterimiz Arthur Morgan’ı dövüşürken, avlanırken, poker oynarken ve atına bakarken görebiliyoruz. Ayrıca silah mekaniklerini ve Dead Eye sistemini de bu oynanış videosunda görebiliyoruz. Aşağıda ise sonradan yüklenen ikinci kısmı izleyebilirsiniz.

Peki siz Red Dead Redemption 2’yi dört gözle bekliyor musunuz? Görüşlerinizi Facebook grubumuza katılarak paylaşabilirsiniz.

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.