Ev / Listeler / Rekabetçi Maçlar İçin Bilinmesi Gereken 10 Kod
Valorant names

Rekabetçi Maçlar İçin Bilinmesi Gereken 10 Kod

Rekabetçi Maçlar İçin Bilinmesi Gereken 10 Kod

Merhaba arkadaşlar, hepimizin bildiği üzere Csgo son dönemlerin en gözde oyunlarından biri bu oyunu çoğu arkadaşımız gerek sinirlenerek gerek eğlenerek bir şekilde oynuyor.Bildiğimiz üzere Csgo’da aktif hizmet grubu ölüm maçı gibi sadece xp kazandırıp lige etki etmeyen olayların yanı sıra bir de rekabetçi oyun modumuz var.Bu oyun modu sayesinde oyunlarda gösterdiğiniz performans (hiç bir zaman hak ettiğiniz olmaz..) doğrultusunda belirli liglere yerleşip üstüne oyun kazanarak daha yüksek mevkilere çıkmayı amaçlıyoruz.Peki bu durumda bize neler yardımcı olabilir ? Şimdi bu yazımızda size rekabetçi modda gerekecek en önemli 10 kodu paylaşacağız.Lafı daha fazla uzatmadan kodlarla başlıyoruz.Yalnız unutmamanız gereken bir nokta oyun ayarlarından “geliştirici konsol’u” aktif duruma getirmeniz gerekiyor, diğer ihtimalle şifreleri yazmak için esc’nin altındaki tuş aktif olmayacaktır.

Counter_Strike_Global_Offensive

1- Fps_max 0

Bildiğimiz üzere fps ne kadar yüksek olursa bize o kadar rahat bir oyun sunar bu kod sayesinde de o ortamı yakalamaya çalışıyoruz.

2- mm_dedicated_search_maxping65

Bu kod sayesinde yüksek olan ping seviyesini alaşağı etmeniz mümkün.Çünkü bu kod sayesinde en yakın sunucuya bağlantı yapmış olacaksınız.

3- mat_monitorgamma 1.6

Bu kod sayesinde ise karanlık ortamlarda kalan düşmanı daha aydınlık bir ortam yaratarak daha keskin bir görüş alanı elde edebilirsiniz.

4- cl_radar_scale 0.4

Ekranın sol üst tarafında kalan map(radar) alanının genişlemesini sağlar ve bu sayede daha büyük bir alanın kontolünü kolaylaştırır.

5- cl_radar_always_centered 0

Bu kod ile ise radarın ortalanması ve neredeyse mapin tamamına görüş olarak hakim olmanızı sağlıyor.

6- cl_hud_playercount_showcount 1

Bu kod sayesinde ekranın üst tarafında süre göstergesinin yanındaki hudlarda karşı takımda ayakta kalan kişi sayısını görebilir ve oyun şeklinizi bu duruma göre daha rahat şekillendirebilirsiniz.

7- cl_crosshairstyle 5/4

Bu kod ile crooshair daki silahın tepmelerini görme ya da görmeme özelliğini aktif edebilirsiniz.4 yazarsanız kapamış 5 yazarsanız aktif etmiş olacaksınız.

8- voice_scale_0.4

Karşınızdaki insanlardan gelen seslerin dengelenmesi için kullandığımız bir koddur.Bizim tercihimiz 0.3 ile 0.5 arası olmasıdır tabi ki tercih sizin deneyerek en iyi ayarı bulabilirsiniz.

9- cl_interp 0   /   cl_interp_ratio 1   / rate 128000  /  cl_updrate 128

Bu kodlar oyun içinde pinglerinizi dengelemenizi sağlayacaktır.Ayrıntılı bir şekilde internet hızınızdan sizin için gerekli bu sayı değerlerini öğrenmek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

10- cl_cmdrate  128

Aynı şekilde oyun içi dengelemeler için kullanılan diğer bir kodumuzdan üstteki bağlantıdan tıklayarak sizin internet hızınıza bağlı uygun sayısal verilere ulaşabilirsiniz.

Hakkında Halfboss

11 Yorumlar

 1. Hele bi oyunu alayım da kodları denemeye sıra en son gelir xD

 2. Dursun akıncı

  fps kodu cidden işe yaradı çok sağ olun:)

 3. artık globalim teşekkürler en yakın zamanda gaben 1 olmak istiyorum

 4. Özellikle cl_radar_scale 0.4 kodu benim çok işime yarıyor

 5. Kadir Cantaş

  Rekabetçi de tek başına oyun kazandırıyor diyemem ama işe yarar.

 6. Teşekkürler çok işime yaradı ancak kolsuz olunca bu kodlar bile kurtaramaz 🙁

 7. Yararlı bir yazı olmuş, çok işime yaradı ama kolsuz olunca 12-18 k/d oranı yapıyor insan 🙁

 8. Yavuz Samsunlu

  4. Kod çok işe yarıyor arkadaşlar

 9. 9. Kodu bir türlü yapamadım? Aktif değil ki artık

 10. oyunu her açtığımızda yeniden mi yazmalıyız.

  • Eran "AramdaJungle" Küçük

   Değişiklikler gözle görülür değişiklikler oluyor genellikle. Birçoğunu tekrar yazmanıza gerek olmadığını fark edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.