Ev / Haberler / Rekorlar Kırmış Oyun İçin Mobil Sürüm Geliyor: Mobil PUBG!

Rekorlar Kırmış Oyun İçin Mobil Sürüm Geliyor: Mobil PUBG!

Valorant names

2017 Altın Joystick Ödülleri‘nde yılın bilgisayar oyunu kategorisinde ödüle layık görülmüş ve birçok kez oyuncu sayısı rekoru kırmış PUBG oyunu için mobil sürüm çıkacağı doğrulandı. Detaylar haberimizde!

PUBG oyununun yapımcısı Bluehole ve Çin‘in büyük oyun şirketlerinden Tencent, mobil PUBG oyunu için anlaşmaya vardılar. Aslında Tencent tarafından 2 adet mobil PUBG oyunu geliştirilecek. İlk oyunu Tencent‘in kendi stüdyosu Timi Studio geliştirilecek. Diğer oyun ise Lightspeed Studio  ve Quantum Studio tarafından geliştirilecek.

Mobil PUBG Ne Zaman Yayınlanacak Ve Nasıl Bir Oyun Olacak?

Oyunlar, PUBG PC sürüm ile olabildiğince aynı nitelikleri taşıyacak. Mobil oyunlar, oyuncu sayısı ve harita konusunda olabildiğince PC sürüm ile benzer olacak. Tencent oyunları geliştirmekte Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanacak. Yayınlanma tarihi henüz belli olmayan oyunların öncelikle Çin‘de yayınlanacağı söyleniyor. Ön kayıtlar kampanyaları dahi başlamış durumda. Ön kayıtları başlamış olması nedeni ile 2018’in ilk çeyreği bitmeden oyunların yayınlanacağı düşünülüyor.

Mobil PUBG Ne Kadar Başarılı Olur?

Tencent daha önce bünyesinde bulundurduğu Riot Games‘in oyunu League Of Legends için bir mobil sürüm olan Arena Of Valor oyununu yayınlamıştı. Arena Of Valor ile oldukça iyi bir başarı elde etmişti. Mobil PUBG için de bu başarı gerçekleşek mi? Bekleyip göreceğiz. Bluehole, halihazırda PUBG‘yi Xbox One için hazırlarken bir de mobil sürüm çıkacak olması bu oyunun farklı platformlarda da rekorlar kıracağını akıllara getiriyor.

Siz neler düşünüyorsunuz? Mobil platformlarda PUBG oynar mısınız? Düşüncelerinizi Facebook grubumuzda paylaşabilirsiniz. Diğer sosyal medya hesaplarımızı da takip etmeyi unutmayın. İyi oyunlar!

Hakkında Sizden Gelenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.