Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Resident Evil 2 Remake 4 Milyondan Fazla Sattı
Valorant names

Resident Evil 2 Remake 4 Milyondan Fazla Sattı

Resident Evil 2 Remake, Capcom’un yaptığı açıklamaya göre 4 milyondan fazla satış yapmış bulunuyor. Ünlü serinin onca yıl sonra yeniden hızla yükseldiğini görmek çok güzel.

Resident Evil 2 Remake 4 Milyondan Fazla Satmış

Capcom yaptığı açıklama ile sevilen serinin son çıkan oyunu Resident Evil 2 Remake satışlardaki başarısı ve oyunun güzelliği ile herkesin yüzünü güldürmeyi başarmış. Daha ilk haftadan 3 milyon kopya satışı yaparak listelerde en üstlere çıkabilen yapım PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabiliyor. 1998 yılında çıkmış ve büyük rekorlara imza atmış orjinal Resident Evil 2 yaklaşık 4,96 milyon kopya satmayı başarmıştı. Görünüşe göre torun dedeyi yakalamak üzere 🙂

Diğer yandan gelmiş geçmiş tüm Resident Evil oyunlarına baktığımızda toplam satış 90 milyon civarı da olsa oyunun gördüğü ilgi gerçekten kayda değer ve serinin içinde özel bir yer taşıdığı kesin. Steam üzerinden 400 TL gibi “korkunç” bir fiyata satılması bu tabloyu Türkiye Pazarı açısından düşürse de başarısı tartışılmaz. Bu arada oyun hakkındaki muhteşem incelememize de bir göz atın bence.

Resident Evil 2‘nin bu yükselen başarısı hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Eğer takip etmiyorsanız Instagram hesabımızı da takip edebilirsiniz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.