Ev / Haberler / Rise of One Ücretsiz Oynanabilir Oldu
Poster gg

Rise of One Ücretsiz Oynanabilir Oldu

Yerli yapım MOBA oyunumuz Rise of One, Steam’de ücretsiz hale geldi. Oynayarak destek olmak isteyenleri oyunu indirmeye davet ediyoruz.

Bizi uzun zamandır takipte olan kullanıcılarımız belki Rise of One’a derinlemesine bakış attığımız yazımızı hatırlayacaklardır. Peki ardından 1 yıldan uzun zaman geçmesine rağmen biz ekiple olan bağlarımızı kopardık mı? Tabii ki hayır. Meraklıları için oyunun bu 1 yılda geçirdiği evrimden de bahsedeceğim. Tabii bu yazının sonunda yer alacak. Önce haber.

Rise of One Artık Ücretsiz

Uzun süredir geliştirilmekte olan Rise of One bu zamana kadar Steam’de 10 TL gibi bir fiyattan yer alıyordu. Fakat oyunu farklı bir noktaya getirmeye çalışan yapımcıların da çabasıyla oyun ücretsiz olarak kapılarını oyunculara açtı. Oyunun Steam sayfasına bu link ile gidebilirsiniz.

Oyunu indirip oynamak, inceleme yapmak bu dönemde çok önemli. Oyunun liste sıralamalarını global olarak yükseklerden belirleme fırsatınız var çünkü. Ayrıca göz atarsanız rahatlıkla anlayacaksınız, destek olmak isteyebileceğiniz bir oyun.

Oyun hakkında kuşkularınız var ise hemen aşağıya bıraktığım videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum. Zevkli ve güzel görünüşlü, bir alt hikayesi olan oyunu göreceksiniz videoda. Bağımsız geliştiricilerin elinden çıktığıyla beraber düşününce çok güzel oluyor bunları.

Geçtiğimiz 1 yılda neler oldu?

Gelelim emekten konuşmaya. Map’te, mantıkta, karakterlerde, optimize oynanabilirlik konusunda, grafiklerde her şeyde büyük değişimler ve gelişimler var. Bu değişimler aylarla ölçülebilecek bir süreçte, tamamen el emeği ile ve küçücük bir ekip tarafından yapıldı. Ekipteki insanlar hayatlarından vakit ayıra ayıra oyunu bu noktaya taşımak için emek vermeyi sürdürdüler.

  • Oyunun haritası, sarı ve kahverengi renklerin harmanı çöl haritasından çok daha farklı bir hale getirilmiş. Daha karanlık, kasvetli bir ortam yaratılmış.
  • Mantık karakterleri üstten görmemiz üzerineydi malum, artık öyle değil. Karakterleri daha yakından ve 3. şahıstan görüyoruz. Yorum katmak gerekirse Smite’taki gibi baş ağrıtan şekilde de değil. Mantıkta daha fazla değişiklik var, bunlara yeni bir inceleme yaptığımızda daha ayrıntılı değiniriz.
  • Karakterlerimizin de görüntüsü, yetenekleri olumlu değişimler göstermiş. Yeni karakterler de var yanlış görmüyorsam eğer.
  • Oyunun grafiklerinden sorumlu Cihan Elibol’dan duyduğumu direkt aktarıyorum. “En büyük gelişim optimizasyonda oldu.” Siz düşünün, fpslerde çok güzel bir yükseliş yakalanmış.
  • Grafikler de neredeyse baştan yaratılmış diyebilirim Cihan Elibol’dan bahsetmişken. Şimdi abartıyorum gibi gelebilir bazı insanlara ama ülkeden son yıllarda çıkmış, grafikleri en iyi oyun diyebilirim. Sebebi hepsinden üstte, kaliteli vs. görmem değil. Oyunla bütünleşmiş bir ruhu var, absürt gelen bir nokta bırakılmamış. En doğru şu şekilde açıklayabilirim; grafiklerle oyunun anlam bütünlüğü sağlanmış. Paragon’un sunucularını kapatması ardından, sevilen oyunun karakterleri de Unreal kullanıcılarına açıldı, 17 Milyon Dolar değerindeki bu servet, Rise of One’ın da karakter stoğunu arttırıyor. 38 karakteri de oyunda görürsek şaşırmayın.

Bütün bunlardan konuştuktan sonra oyuna bizim taktığımız kısaltmasını yeniden analım. Go Ro1 Go.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.