Ev / Haberler / Rocket League – 20 Dillik Küfür Algılama Sistemi!
Valorant names
OyunGG olarak Rocket League arabasına sponsor olduğumuz doğrudur.

Rocket League – 20 Dillik Küfür Algılama Sistemi!

Oyunun kitlesi büyüdükçe, her oyundaki gibi Rocket League oyununda da insanlar oldukça iyi oynamaya başlıyor. Fakat bu hızlıca büyüyen kitlenin dezavantajı olarak, oyunun kitlesine toksik oyuncular da giriyor.

OyunGG olarak Rocket League arabasına sponsor olduğumuz doğrudur.

”Otomasyona yeni bir bakış açısı” olarak görülen bu sistem, 20 dilden küfürleri algılayıp bu kelimeleri söyleyen oyunculara belli bir sınırdan sonra cezayı kesecek. Rocket League oyununun yapımcı firması Psyonix, “Şu anlık 20 dilden farklı kelimeler ve kombinasyonları içeren bir listemiz var, bu liste (içeriğini oyunculara açmayacağız) zaman geçtikçe gelişecek ve daha farklı dillerden kötü kalıplar ve kelimeleri kapsayacak. Her kelimenin kendine has bir söyleme sınırı olacak, ve bu sınır aşıldığında bu kelimeyi söyleyen oyuncu otomatik olarak banlanacak. Ban süresi ortalama 24 saat olacak, tekrarlanırsa artacak, artacak ve en sonunda bir kalıcı ban olacak.” açıklamasını resmi siteden yayınladı.

Buna paramız yetmedi arkadaşlar 🙁

Psyonix, bu sayede her açıklamasında bahsettiği oyun içi refah seviyesini artırma hedefini gerçekleştirmek için somut bir adım atmış oldu. Buna ek olarak, “Tabii ki de zamanla ban sebeplerimizi ve sistem mantığımızı geliştireceğiz. Rocket League topluluğu bizim en önemli yapı taşımız. Yani, kötü bir dil kullanan birini görürseniz raporlayın ve gerisini bize bırakın.” dediler.

Rocket League oyuncularının gözü aydın, herkese iyi ve tuzsuz oyunlar OyunGG ailesi!

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.