Ev / Haberler / Samsung Galaxy Note7 Değişim Programı Başlıyor

Samsung Galaxy Note7 Değişim Programı Başlıyor

Samsung Galaxy Note7 Değişim Programı Başlıyor

Teknoloji devlerinden biri olan Samsung Electronics’e büyük bir itibar kaybı yaşatan Samsung Galaxy Note7, bataryasında oluşan bir hata nedeninden dolayı patlaması ile son günlerde sık sık gündeme geliyordu. Hal böyle olunca Samsung firmasından geçtiğimiz günlerde şu açıklama geldi :

“Samsung yeni seri cihazların üretim ve kalite kontrolü süreçlerini en yüksek standartlarda gerçekleştirdi. Bu nedenle, yeni seri Galaxy Note7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağı konusunda güvence veriyoruz. Tüm Galaxy Note7 kullanıcılarının 444 77 11 numaralı Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak değişim programına katılmaları gerekmektedir.”

Değişim programına ek olarak gelen bazı önlemler de mevcut. Yapılan açıklamaya göre eski seri cihazlara 25 Eylül itibari ile bir yazılım güncellemesi iletilecek. Bu yazılım güncellemesi ile Galaxy Note7’nin pil limiti, diğer telefonların aksine %60 ile sınırlandırılacak. Samsung bu güncelleme ile oluşan riski ve vaka sayısını azaltmaya çalışacak olsa da, %60 pil ömrü kullanıcıların pek hoşuna gidecek gibi görünmüyor. Aynı zamanda Galaxy Note7 kullanıcıları telefonu her kapatıp açtığında, onları değişim programına davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.

Yeni seri ürünler ABD’de piyasaya sürülürken, Samsung Avrupa Pazarlama Yetkilisi David Lowes yeni seri cihazların Avrupa’da Kasım ayı sonundan önce piyasaya sürülmeyeceğini söyledi. Buna göre Avrupa’daki Note7 kullanıcılarının önünde hala 2 aylık bir bekleme süreci bulunuyor.

5f497b8f791c6c022b729d1f762d92ef3cc2a0e3-800x445-1

Hakkında Bora Üzüm

Biraz araştırmacı, biraz meraklı, fazlasıyla sorgulayıcı; teknoloji düşkünü bir genç

Buna da bak!

hogwarts

Harry Potter: Hogwarts Mystery Mobil Oyununu Çıktı!

Harry Potter: Hogwarts Mystery’nin yaklaşık 2 hafta önce haberini yaptığımda ancak bir kaç tane görsel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir