Ev / Haberler / Samsung ve Microsoft’un Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü; HMD Odyssey!
Valorant names

Samsung ve Microsoft’un Yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü; HMD Odyssey!

Samsung – Microsoft işbirliği ile hayata geçmiş ve şuanda ön sipariş durumunda olan HMD Odyssey, giyilebilir teknolojinin yeni üyelerinden bir tanesi!

HMD Odyssey ve Windows Mixed Reality:

Normal VR gözlüklere göre ne farkı var derseniz, size belli başlı özellikleri dışında çok bir şey söyleyemeyeceğim maalesef fakat berbat denilecek kadar da kötü değil. Öncelikle bahsetmem gereken hızlı kurulum olayı; 10dk’dan az bir süre içerisinde kontrolcüleri açıp sanal gerçeklik gözlüğünü taktıktan sonra hemen kullanıma başlayabiliyorsunuz. Her şey tamamsa artık Windows Mixed Reality‘nin keyfini yeni yerler gezerek, spor yaparak, canlı konserler ve oyunlar ile çıkarabilirsiniz. 20 binden fazla uygulama ile deneyimlerinizi bir üst kademeye taşıyabilirsiniz. Minecraft’ı VR ile oynamak herkes için ayrı bir zevk olacak! 2 adet 2880×1600 çözünürlükteki, 90 Hz AMOLED ekran ile üstün sanal gerçeklik deneyimleri sunması beklentilerimiz arasında. 110 dereceye kadar görüş açısı sağlayan HMD Odyssey gözlük üzerinde bulundurdu kulaklık ve 2 adet mikrofon ile yeni Online VR oyunları için de gayet uygun hale getirilmiş.

Kontrolcüler:

Kontrolcüler, evinizde oluşturduğunuz sanal gerçeklik içinde büyük bir özgürlük tanıyor. Bu kontorlcüler ile silah kullanmak, eşyaları alıp-bırakmak, ve diğer karakterleri yönetmek daha kolay hale geliyor. Üzerinde bulunan buton ve tumbsticks ile hareket etmek de bir o kadar kolay.

Fiyat:

Ön sipariş fiyatı şuanda 499$ olarak belirlenmiş. Ülkemiz için kesin bir şey söylemek doğru olmasa da 2.000TL civarında olacağınız tahmin ediyorum.

Hakkında Sadık Anıl Atılgan

3 Yorumlar

  1. Harika bir teknoloji ürünü, bu tanıtım için çok teşekkür ederim

  1. Pingback: Microsoft'un Yeni Laptop'u; Surface Book 2 | Oyungg

  2. Pingback: Microsoft’un Yeni Surface Book 2 - OyunaGO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.