Ev / Teknoloji Haberleri / Samsung’dan Türkiye’ye Okul ve Hastane Jest’i

Samsung’dan Türkiye’ye Okul ve Hastane Jest’i

Güney Koreli Teknoloji devi Samsung Türkiye’de Gaziantep vs Suruç’ta toplam 4 okul ve 900 yatak kapasiteli hastane açılması için işlemleri başlattı.

Başlıkta da göreceğimiz üzere Samsung ve İtalya ortaklığı ile Türkiye’ye 4 bin kişilik okul ve 900 yatak  kapasiteli Samsung hastanesi adında bir hastane kurmayı planlıyor.

Suriyelilerin en çok bulunduğu yerlerden olan Gaziantep ve Suruç’ta suriyeli insanların durumunu gören Cho, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile ikili ilişkileri içinde olduklarını ve Gaziantep, Suruç için bazı yatırımlar yapmayı düşündüklerini gündeme getirdiler.

Cho, ayrıca yaptığı açıklamalarında yapacakları okulların 2 tanesinin Gaziantep’te diğer ikisinin de Suruç bölgesinde olacağını ve bu okulların bin kişilik kontenjana sahip olacaklarını belirtti.Hatta ilk olarak açılacak olan okulun açılışının Gaziantep’de Ekim ayında açılacağını dile getirdi.Cho, ilerleyen yıllarda ayrıca 6 sağlık merkezi daha yapmak istediklerini belirtip.Ancak henüz kapasiteleri konusunda kararsız olduklarını dile getirdiler.

Hakkında Halfboss

Merhaba arkadaşlar, adım Celal Alperen KAYA, kendim mühendislik üzerine eğitim alsam dahi site,oyun ve teknoloji haberlerini yakından takip ettiğim için böyle bir projeye diğer bir kardeşimle. adım attım Umarım değişik projeler ve düşüncelerimiz zamanla sizin için daha ilgi çekici ve sıkmayan türden olacaktır.

Buna da bak!

BİM, Profesyonel Oyuncu Faresi Steelseries Rival 110’u Satışa Sunuyor!

Hepimiz BİM’in oyuncular için normal fiyatından ucuza satışa çıkardığı ekipmanları, konsolları ve parçaları ilgiyle takip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir