Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Sekiro: Shadows Die Twice 10 Günde 2 Milyon Adet Sattı
Poster gg

Sekiro: Shadows Die Twice 10 Günde 2 Milyon Adet Sattı

Çıkışı itibariyle çok büyük ses getirmeyi başaran, hatta çıkışından önceki süreçte de adından sıkça söz ettiren Sekiro: Shadows Die Twice büyük bir başarıya daha imzasını attı. Yapımcılar ve dağıtımcılar oyunun 10 günlük bir süreç içerisinde 2 milyondan daha fazla kopya satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Sekiro: Shadows Die Twice

Oyun zamanında Dark Souls‘un da yapımcılığını üstlenen FromSoftware tarafından geliştirildi. Oyunun dağıtımcılığını ise yakın dönemde Blizzard ile birleşen Activision gerçekleştiriyor. Anlayacağınız üzere zaten büyük ellerden çıkma bir oyunla ilgili konuşuyoruz. Dolayısıyla büyük satış rakamları zaten kaçınılmazdı ancak bu kadar hızlı gerçekleşeceği tahmin edilmiyordu, en azından bizce öyleydi. Bugün ise Activision kendi internet siteleri üzerinden bir açıklama yayımladı ve oyunun 10 gün içerisinde 2 milyon adet sattığını duyurdu.

“Sekiro: Shadows Die Twice Kesinlikle Oynanmalı”

Yapılan açıklamalarda oyunun Metacritic üzerinde “must-play” unvanına sahip olduğu özellikle vurgulanıyor. Bu da oyun dünyasında önemli bir yere sahip olduğu anlamına geliyor çünkü önemli isimler tarafından incelendikten sonra bu unvan veriliyor. Açıklamalarda asıl vurgulanan nokta ise oyunun 10 günden daha kısa bir süre içerisinde 2 milyondan fazla satmış olması. Bu sayı da PCXbox One ve PlayStation 4 üzerinden yapılan satışların toplamı olarak kayda geçmiş.

Son olarak değinilen bir diğer nokta ise oyunun Twitch üzerinden yapılan canlı yayınlarda izlenme süreleri. Söylenene göre hafta sonu yapılan lansmanlarda 631 milyon dakikadan fazla izleniyor. Ayrıca 1 haftalık bir süreç içerisinde de 1.1 milyar dakika izlenme sürelerine ulaşıyor ve bir günde en çok izlenen oyunlar arasından birinci sıraya yerleşmeyi başarıyor.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.