Ev / Listeler / Sınav Döneminde Oynanabilecek Oyunlar
Poster gg

Sınav Döneminde Oynanabilecek Oyunlar

Sınav Döneminde Oynanabilecek Oyunlar

Bildiğiniz gibi oyunlar sadece vurup kırma üzerine değildir. Birçok çeşidi var tabi. Fakat biz gençler sadece sınava 3-5 gün kala çalışmaya başladığımız için kendimizi streste hissedip kendimizi hepsinden soyutlamaya çalışıyoruz. Peki hem eğlenip, hemde kendinizi geliştirebileceğimiz video oyunları olduğunu söylesek ne derdiniz? Finaller, yazılılar, sınavlar kapınıza dayandığı zaman, bu listemiz direk yardımınıza koşacak. Tamam ya, sonra teşekkür edersiniz, hadi sınav döneminde oynanabilecek oyunlar listemize geçelim şimdi. Oyungg gururla sunar.

1. HearthStone

Zihin geliştirmek mi? Satrançtan zevkli mi olsun birde? Hayır imkansız değil. Sürekli olarak beyninizi çalıştırdığınız, diğer bir yandan da eğlendiğiniz bir kart oyunu olan HearthStone hem yabancı dilinizi basit yapısıyla geliştirir, hem strateji kurmanızı ve ön görü yapmanızı sağlar. Ha birde çok zevkli tabi. Blizzard kalp öğrenciler.

2. Trivia Crack

Sırada bir sıralar ortalığı kasıp kavurmuş bir oyun var, kendinizi genel kültür anlamında geliştirmekle kalmayıp birde üzerine kategorisel olarak derslerinize destek olarak kullanabilirsiniz. Sınıfa bu modayı yeniden yaymanın zamanı geldi sanırım.

3. Quizlet

Bir yabancı dil öğrencisiyseniz bu uygulamayı bilmek çok işinize yarayacak. ‘Match’ yani karşılaştırma özelliğiyle kelime hazneniz tavan yapacak. Birçok büyük üniversitede hocalar bu yöntemi kullanıyor, sadece ders olarak değil, yabancı dil öğrenmek isteyen herkese tavsiye edebiliriz. Harbiden Quizlet kimin aklına geldiyse helal olsun.

Aslında liste çok daha uzun hale getirilebilirdi, fakat bütün strateji oyunlarını dahil etmekle uğraşmayıp burada belirtelim isterseniz. Red Alert 2, Generals, Age of Empires serisi, The Battle For Middle Earth. Unuttuğumuz oyunlar olduğunun farkındayız, siz türü anladınız. Zor durumda kafanızı çalıştıracak bu oyunlarda beyin jimnastiği yapmanız konusunda destekçiniz olacaktır.

Yorumlarda aklınıza gelen diğer oyunları da yazarak bizimle fikrinizi paylaşırsanız çok mutlu oluruz, umarız işinize yarayan bir liste olmuştur. Artık oyunlardan kaçmaya gerek olmadığının farkındasınızdır, en azından kafanızı dağıtırken kendinizi geliştirmek istiyorsanız oyunlar en büyük destekçiniz olacaktır. Kendinize iyi bakın sınav, final, yazılı her neyiniz varsa umarız başarılı olursunuz.

Bu arada diğer listelerimize Buradan ulaşabilirsiniz, ilginizi çekecek birkaç içeriğimiz daha olduğuna emin olabilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.