Ev / Haberler / Siri Yarattığı Tehditler Nedeniyle Askıya Alındı!

Siri Yarattığı Tehditler Nedeniyle Askıya Alındı!

Valorant names

Herkese merhabalar. Apple tarafından üretilen iPhone marka telefonlardan kullanıyorsanız bu haberimize kulak verin. Hepimizin bildiği üzere, iOS işletim sistemini kullanan Apple ürünlerinde tüketicilerin günlük hayatı kolaylaştırmaya yönelik bir yardımcı var: Siri. Siri sizi dinliyor, alarmlarınız, yaklaşan etkinlikleriniz, internet aramalarınız konusunda bilgiler toplayarak sizin daha kolay bir şekilde bütün bu saydıklarımıza ulaşmanızı sağlıyor. Fakat tüm bunları yapıp hayatınızı kolaylaştırmaya çalışırken güvenliğinizi ne kadar ihlal ediyor? Detaylar aşağıda.

Geçtiğimiz günlerde, Apple çalışanlarının Siri’yi kullanan tüketicilerin özel hayatının detayları hakkında ‘istemeden de olsa’ bilgi sahibi olduğu öğrenildi. Çalışanların öğrendiği bu detaylar içerisinde tüketicilerin cinsel hayatı, tıbbi bilgileri ve hatta uyuşturucu anlaşmaları bile vardı. Haliyle bu durum can sıkıcı bir tartışma yarattı çünkü tüketicilerin güvenliği ve özel hayatı söz konusuydu. Apple‘ın bu dinleme stratejisinin altında yatan neden her ne kadar Siri’yi geliştirmek, eksilerini bulmak olsa bile bir uygulamanın sizi 7/24 dinlemesi kulağa gerçekten korkunç geliyor.

Bu kötü durumun farkına varan Apple, Siri’yi geliştirmeyi durdurduklarını açıkladı. Bundan böyle Siri, en azından bir sonraki güncellemeye kadar geliştirilmeyecek. Bir sonraki güncelleme ise Apple‘ın, kullanıcılara Siri‘nin dinlediği bilgilerin kullanılıp kullanılmamasına onay ya da red verebilecekleri bir seçenekle gelecek. Peki siz Siri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce güvenli mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca oyun haberlerimize daha hızlı ulaşabilmek için bizi Twitter ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. İyi oyunlar!

Hakkında İlayda Sürücü

20 yaşında,diş hekimi olmaya aday bir oyun bağımlısıyım.En sevdiğim oyun serisi Far Cry diyebilirim.6 yaşında başlayan oyun macerama kaldığım yerden devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.