Ev / Listeler / Sırrı Çözülemeyen Gizemli Oyun Karakterleri

Sırrı Çözülemeyen Gizemli Oyun Karakterleri

Poster gg

Oyunlar bize sağladıkları eğlencenin yanı sıra merak duygumuzu kabartan olaylar ve karakterler ile de zaman zaman ilgimizi üzerlerinde tutmayı başarıyorlar. Bu listemizde sizler için en gizemli oyun karakteri konusunu ele aldık.

-G-Man (Half-Life)

G-Man’in olmadığı bir gizemli oyun karakterleri listesi düşünülemez. Evrak çantası, takım elbisesi ve mimiksiz suratı ile G-Man, Half-Life evreninde uzaylı bir ırkın temsilcisi bir devlet adamı olabilir mi? Yoksa o Gordon Freeman’ın gelecekten gelmiş hali mi? Söz konusu G-Man ise her şey mümkün.

-Pyro (Team Fortress 2)

Nereden geldiği, kim olduğu, hatta insan olup olmadığı bile belli olmayan karakterimiz Pyro hakkında tüm teorilerimizi burada anlatmıştık. Team Fortress karakterlerinin en sevimlisi olduğu kadar en gizemlisi de olan Pyro, Valve’ın gizem yaratmakta ne kadar başarılı olduğunun da bir kanıtı.

-Zer0 (Borderlands)

Usta bir suikastçı olan Zer0’nun suratını gören kimse yok. Bunun yanı sıra bir insandan farklı olarak 4 el parmağına sahip olan Zer0 insan olmayan bir ırka mensup olabilir mi? Bu sır gizemini daha uzun yıllar koruyacak gibi görünüyor.

-Merchant (Resident Evil 4)

Harap olmuş bir dünyada silah tüccarlığı yapmak hayli zor olmalı. Silahları nereden bulduğu, bizim bile zor girebildiğimiz yerlere nasıl kolayca ulaştığı bir muamma olan bu karakter hakkında geliştirilen teoriler de en az karakterin kendisi kadar uçuk.

-Strange Man (Red Dead Redemption)

Üzerine defalarca kez ateş ettiğimiz halde arkasına bile bakmadan sakin sakin yürümeye devam eden bu karakter bizleri biraz ürkütüyor. Karakterimiz hakkında daha önce karşılaşmamamıza rağmen neredeyse her şeyi bilmesi de bizleri ürküten bir diğer unsur. Ne dersiniz, bu karakter insan dışı bir varlık olabilir mi?

-Mysterious Stranger (Fallout 3)

Çatışma sırasında müziğini duyduğumuzda içimizi sevinçle dolduran bu karakter beklemediğimiz zamanlarda ortaya çıkıp karakterimize yardım ediyor. Müziğinin yanı sıra ekranda beliren trençkot giymiş bir Vault Boy’da birdenbire beliren bu gizemli karakterin bir diğer habercisi.

-Headless Horseman (Skyrim)

Skyrim’in uçsuz bucaksız dünyasında geceleri karşılaşabileceğiniz bu karakter kafası olmayan bir süvari hayaleti. Eğer peşinden giderseniz sizi bir mezarlığa yönlendiren karakterin kimliği bilinmiyor. En yaygın teoriye göre ise hanlarda dinleyebileceğiniz Ragnar the Red şarkısında hikayesi anlatılan kişi olduğu.

-Bella Goth (The Sims)

Birçok hayran teorisine konu olan Bella Goth serinin ilk oyunundan beri bizlerle. Daha sonrasında gizemli bir şekilde ortadan kaybolan, bir oyunda ise karşımıza gençlik hali ile çıkan Bella’nın gerçek hikayesini asla bilemedik. Oyun içerisindeki kitaplardan birinin isminin ‘’Where is Bella’’ (Bella Nerede) olması ve bu dönemde Bella’nın oyunda yer almaması da olaya gizem katan bir diğer unsur.

-Doug Rattman (Portal)


Yine Valve ve yine karşımıza çıkan gizemli bir karakter. Portal serisinde çeşitli gizli odacıklarda izlerine rastladığımız Doug Rattman hakkında bildiğimiz tek şey bir zamanlar ana karakterimiz Chell’in esir tutulduğu laboratuvarda çalışan bir doktor olduğu. Duvarlara bizim için çeşitli mesajlar bırakan Rattman laboratuvardan kurtulmayı başardı mı, yoksa aklını kaybedip bir şekilde can mı verdi bilmiyoruz.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.