Ev / Haberler / Snapchat’den Kameralı Gözlük : Spectacles
Poster gg

Snapchat’den Kameralı Gözlük : Spectacles

Snapchat’den Kameralı Gözlük : Spectacles

Son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Snapchat, ilk donanım ürününü tanıtarak büyük bir adım attı.

115 derecelik merceklere sahip olan kameralı gözlük Spectacles 10 saniyelik videolar çekebilecek. Çekilen bu videolar ise kablosuz bağlantı üzerinden direkt olarak telefonumuza aktarılacak. Spectacles ile yapılan tüm işlemler ise sadece tek bir tuş ile kontrol edilecek.

Merak edilen şey ise, Spectacles ile çektiğimiz videoların telefonumuzda nasıl görüneceği. ” Neden ? ” diye soracak olursanız ise bunun sebebi 115 derecelik bir açıya sahip olan kamera lensleri. Tahminlere göre Snapchat, Spectacles ile çekilen videoları biraz da olsa kırpma işleminden geçirip telefonlara aktaracak. Tabii doğru cevabı gözlükler piyasaya çıkınca öğrenebileceğiz.

Şu anlık net bir tarih olmasa bile Spectacles gözlükler sonbahar aylarında ABD’de piyasaya sürülecek. Gözlüğün fiyatı ise 129 dolar olarak belirlendi. Ayrıca Snapchat CEO’su Evan Siegal’in açıklamasına göre Spectacles gözlükler sınırlı sayıda üretilecek ve büyük pazarlara hızlı bir şekilde giriş yapmayacak. Bunun sebebi ise Spectacles adlı gözlüğün fazla satılmaması durumunda zarar edilmesini önlemek olarak görülüyor.

Snapchat ilk donanım ürününü tanıtmak ile yetinmeyip isim değişikliğine de gitti. Firma artık Snapchat olarak değil Snap Inc. olarak lanse edilecek. Buradan çıkardığımız sonuç ise Snap uygulamasının artık sadece bir mobil uygulaması olamaktan çıkıp, kendi ürünlerini üreten çok yönlü bir firma haline gelmesi.

Spectacles’in tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

 

Hakkında Bora Üzüm

Teknoloji meraklısı, araştırma delisi, birazcık da hukuk öğrencisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.