Ev / Haberler / Snapdragon 865 Performans Testi Sonuçları

Snapdragon 865 Performans Testi Sonuçları

Valorant names

Qualcomm, Snapdragon 855 işlemcisi ile zaten piyasadaki en başarılı işlemcilerden birine sahipken bir sonraki amiral gemisi işlemcisi üzerine de çalışıyor. Bizim “Kona” kod adı ile bildiğimiz Snapdragon 865 performans testi sonuçları ile insanı hayrete düşürüyor. 

Snapdragon 855‘in performans sonuçları bile oldukça iyi olmasına rağmen Qualcomm burda durmak yerine ilerlemeyi seçmiş. Snapdragon 865‘in performans sonuçlarının Snapdragon 855‘e göre oldukça iyi olması ile bunu açıkça görebiliyoruz.

Snapdragon 865 Performans Testi Sonuçları

Snapdragon 855 modeli tek çekirdek puanı olarak 3500 civarlarında, çoklu çekirdek puanı olarak ise 11000 civarlarında puanlar alıyordu. Snapdragon 865 ise çıtayı daha da üst bir seviyeye koyarak bunu 4149 tek çekirdek puanı ve 12915 çoklu çekirdek puanına çıkarmış durumda. Aynı zamanda bu işlemcinin Android 10 destekli 6 GB RAM’e sahip bir cihazda test edildiğini de belirtmek gerekiyor.

Aynı bir önceki işlemci Snapdragon 855 gibi bir 7 nm çipset olacak bu işlemci 2. nesil 7 nm işlemci olacak. A13 Bionic ve Kirin 985 modellerini kendine rakip olarak biçen Qualcomm‘un yeni işlemcisinin Samsung S11 cihazlarda yer alması da beklentiler arasında. Snapdragon 865‘in bir önceki modelde de olduğu gibi Aralık ayında duyurulması bekleniyor

Oyun dünyası ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Batuhan Demirbaş

Bir oraya bir buraya taşındığımız bir çocukluk geçirdiğimden 4 yaşımda kendimi kaptırdığım oyun dünyasına olan tutkum sanırım hala artıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.