Ev / Haberler / Space Soldiers Dağıldı!
Poster gg

Space Soldiers Dağıldı!

Space Soldiers takımı oyuncuları İsmailcan ‘’XANTARES’’ Dörtkardeş ve Buğra ‘’CALYX’’ Arkın bugün açıkladıkları karar ile takımdan ayrıldıklarını duyurdu.

Dün gözler ülkemizin en başarılı CS:GO takımı olan Space Soldiers ekibinin üzerindeydi. Takımın yıldız oyuncusu XANTARES, attığı tweet ile yakında önemli bir açıklama yapacağını duyurmuştu. Arkasından bugün XANTARES yaptığı açıklama ile takımın dağıldığını açıkladı. XANTARES tarafından atılan tweet şu şekilde;

“Oyuncular olarak, destek için Space Soldiers ailesine teşekkür eder, şimdiye kadar bize göstermiş oldukları teşvikler için teşekkür ederiz. Organizasyonun bir parçası olmak büyük bir zevkti. Ancak, uzun vadeli planlarımız Space Soldiers organizasyonuna uymadı. Bu nedenle, Organizasyondan ayrıldığımızı duyuruyoruz . Destekler için teşekkür ederiz.“

Arkasından takımın bir diğer oyuncusu Calyx‘den açıklama geldi.

“Bu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ancak uzun dönem planlarımız örtüşmediği için, oyuncular olarak yollarımızı ayırma kararı almış bulunmaktayız. Bizi yürekten destekleyen herkese çok teşekkür ederiz.”

Space Soldiers yönetiminden yapılan açıklama ise şu şekilde;

CS:GO takım oyuncularımız ile bir süredir yürütmekte olduğumuz görüşmeler, oyuncularımızın şirketimiz tarafından teklif edilen finansal paketi kabul etmemeleri nedeniyle sonuçsuz kalmıştır.

Her biri çok değerli yetenekler olan oyuncularımızın daha iyi şartlar ile farklı oluşumlarda profesyonel hayatlarına devam etme talepleri de şirketimiz tarafından olumlu karşılanmakta olup, sözleşme kapsamında oluşan bonservislerinin sözleşme süresinden önce talep edilmesi durumunda şirketimiz azami anlayışı gösterecektir.

space soldiers

Space Soldiers, Türkiye’de e-spor sektörünün profesyonelleşmesi ve oluşan katma değerin ülkemizde kalmasına imkan tanıyacak yeni projeleriyle yoluna devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Süreç Ne Zaman Başladı?

Space Soldiers ekibinin bir süredir sorun yaşadığı biliniyordu. Daha önce de takımın dağılacağı yönünde iddialarda bulunulmuştu.  Önce oyuncuların profil fotoğraflarını siyah ekran yapması, bu olaydan hemen sonra ELEAGUE Major: Boston 2018 turnuvasında gelen başarısızlık ve son olarak BLAST Pro Series 2018‘de takımın bekleneni verememesi taraftarların aklında acaba Space Soldiers dağılacak mı sorularını doğuruyordu. Bugün yapılan açıklamalar ile bu sorular nihayet buldu. Şu anda ise Space Soldiers takımının ve oyuncuların yeni yol haritası oldukça merak konusu.

 

 

 

 

Hakkında Hakan Bahçivancılar

Yeni jenerasyona doğan ama kafası eski bi gamer. Not: Fotoğrafımda Snake var ama hiç MGS oynamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.