Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Space Soldiers’tan Resmi Açıklama Geldi

Space Soldiers’tan Resmi Açıklama Geldi

Valorant names

Oyuncuların son hareketlerinden sonra herkes milli gururumuz Space Soldiers’ın kapatıldığını düşündü, yas tutmaya bile başlamıştık ki en sonunda resmi Facebook sayfasından bir açıklama geldi. Yazı fazla kesinlik içermese de çoğu kişinin bu açıklamaya olan yorumu benzer anlamlar taşıyor.

Hepimizin bildiği gibi, SS özellikle son zamanlarda hızlı bir gelişme gösterip CS:GO arenasında bayrağımızı gururla dalgalandıran bir espor takımı. Yıllardır çalışan takım, bu çalışmasının karşılığını alıp ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Fakat bir hafta önce gece yarısı yaşanan olay herkesi endişelendirdi: “Yoksa Space Soldiers dağılıyor mu?”.

Space Soldiers’ın Resmi Açıklaması

Olayla ilgili yazdığımız önceki yazıdaki bilgiler ışığında olayı yorumlayınca takımın dağılmasına neredeyse kesin gözüyle bakıyorduk fakat son açıklamadan yola çıkarsak olayın bir maaş problemi olduğunu da söyleyebiliriz. Çoğu kişinin hemfikir olduğu ve bana da en mantıklı gelen teori bu, çünkü açıklamada finansal şeylerden bahsedilmiş ve olayın ilk zamanlarında oyuncuların bir protesto yaptıklarını gözlemliyoruz.

Kısa ve öz bir şekilde açıklayacak olursak, herkesin düşündüğü şey şu ki: “Zam geldi, problem bitti.”.

Dediğimiz gibi, kesin bir şey henüz olmasa bile açıklamadan çıkarılan en mantıklı yorum bu.

space soldiers

Peki siz bu olay hakkında neler düşünüyorsunuz? Takımın yönetimi ve oyuncuları hakkında neler yaşanmış olabilir? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın. İyi oyunlar!

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.