Ev / Haberler / Spotify, Tidal Abonelerini Gözüne Kestirdi
Valorant names

Spotify, Tidal Abonelerini Gözüne Kestirdi

Spotify, “Kayıpsız Müzik” yani yüksek ses kalitesi sunacak yeni hizmeti Spotify Hi-Fi üzerinde çalışıyor.

Popüler müzik servisleri arasında en çok tercih edilen ve en geniş arşive sahip olan kuşkusuz Spotify. Fakat alternatif bir servis olan Tidal, “Yüksek Kalitede Müzik Yayını” sloganıyla onu Tidal yapan en büyük özelliği ve farkıydı. Gelen haberlere göre Tidal abonelerini gözüne kestiren Spotify yönetimi “Spotify Hi-Fi” adında bir proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yüksek ses kalitesi sunan kulaklık alan müzik severlerin 20$ karşılığında Tidal üzerinden abone olarak, tabiri caizse kulaklığın hakkını vermeyi başarıyorlardı. Alternatif olarak Spotify bu yeni hizmetini ne zaman duyuracağı ve bu hizmetin ücretlendirmesinin nasıl olacağı hakkında net bir açıklamada bulunmadı. Bu hizmetini en kısa zamanda hayata geçirmesini umduğumuz Spotify, geç kaldığı bu hamle sayesinde Deezer, Apple Music ve Tidal gibi dişli rakipleri arasında tercih edilme açısından bir adım öne geçmeyi başaracak.

Bu yeni hamlesi sayesinde bir nevi sloganı olan “Herkes için müzik” anlayışını büyük oranda gerçekleştirmeyi başaracak olan Spotify, yeni hizmetinden istediği başarıyı elde edebilecek mi acaba?

Hakkında Ege Aktaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.