Ev / Haberler / Stadia Oyunları 19 Ağustos’ta Açıklanacacak
Valorant names

Stadia Oyunları 19 Ağustos’ta Açıklanacacak

Son zamanlarda gittikçe yaygınlaşan bulut üzerinden oyun oynama teknolojisine Google da katılmış ve bu proje kapsamında Stadia’yı duyurmuştu. Stadia oyunları hakkında hala elimizde yeterli bir bilgi yok, ama Google 19 Ağustos tarihli yeni bir etkinlikte bazı duyurularda bulunacak.

 

Google‘ın 19 Mart’ta duyurduğu bulut oyun platformu olan Stadia, Kasım ayında bizlerle olacak. Fakat çıkış tarihi bu kadar yakın olmasına rağmen hala Stadia ile ilgili bazı belirsizlikler mevcut. Bunlardan belki de en önemlisiyse Stadia‘nın hangi oyunları destekleyeceği sorusu. İşte Google da bu belirsizlikleri ortadan kaldırmak ve meraklıları aydınlatmak için 19 Ağustos tarihli yeni bir Stadia etkinliği duyurdu. Etkinliğin konusu ise kısaca Stadia oyunları olacak.

Etkinlik tarihi olarak 19 Ağustos seçildi. 20-24 Ağustos arasında Almanya’nın Köln şehrinde Gamescom‘un olacağını düşünürsek, Google‘ın ortalık kızışmadan işlerini bitirmek istediğini söyleyebiliriz. Etkinlik Gamescom başlamadan bir gün önce gerçekleşecek ve YouTube üzerinden canlı bir şekilde aktarılacak. Hangi oyunların duyurulacağı ise şimdilik muallakta.

Şu anda bilinenlere göre, Stadia‘nın 2 farklı versiyonu olacak. İlk versiyon olan Stadia Pro, 9,99 $ karşılığında 4K ve 60fps gibi değerler sunacak. Ayrıca bazı oyunlar da ücretsiz olacak. 2020’de gelecek olan Stadia Base ise ücretsiz olacak ve 1080/60fps kalitesinde oyun oyun oynama imkanı verecek. Fakat Pro’dakinin aksine oyunları satın almanız gerektiğini de ekleyelim. Ayrıca her ne kadar Stadia bulut teknolojisi üzerine kurulmuş olsa da, kullanabilmeniz için Stadia Controller ve Chromecast Ultra gibi ekipmanları satın almanız gerekiyor. Bu da toplam olarak 140 dolara tekabül ediyor. Alıp almamak ise oyunculara kalmış.

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.