Ev / Blog / Star Wars: Son Jedi İnceleme (Spoilersız)

Star Wars: Son Jedi İnceleme (Spoilersız)

Poster gg

Filme sizler için ilk gününde gittik ve eleştirel bir gözle izledik. Star Wars’ın son filmi The Last Jedi incelememiz sizlerle.

Öncelikle şunu söyleyeyim, filme gitmeden bir önceki filmi tekrar izlemenizi özellikle tavsiye ediyorum. Zaten ikinci parça niteliğinde bir film geleceğini biliyorduk ama hikayelerin bu denli iç içe olacağını pek tahmin etmiyorduk. Film mola vermiş de, mısır falan tazeleyip salona yeniden geçmişiz gibi oldu.

Ayrıca tabii ki hiçbir filmde tavsiye etmiyoruz ama bu filme Dublajlı gitmek hiç mantıklı olmaz. Çünkü yerelleştirme değil de direkt çeviri yapmışlar, metinlerin oynanan filmden farklı gittiğini ve daha yapmacık durduğunu kolaylıkla anlayabiliyorsunuz maalesef. “Olum sen böyle konuşuyon da sen neden gittin?” derseniz diye belirteyim, gittiğim sinemada altyazılı hali yoktu.

 

Yazının başından beridir gömüyor gibi oldum, hiç mi iyi yanı yoktu filmin? Vardı elbet. Yapılan fedakarlıkları gerçekten çok iyi yansıtmışlar ve hikayeyi güzel bir temele oturtmuşlar. Bir de ustaca çekilmiş sahneleri de eklersek filme gitmek için birçok sebep çıkıyor zaten ortaya. Ee üzerine bir de Daisy Ridley‘in doğal güzelliğini de katınca her şey daha bi’ cazip hale geliyor.

Ayrıca film uzunluğu açısından da gayet güzel, fakat bazı olay akışları çok uzun tutulmuş, aksiyonu bol olmasa uyutur yani adamı. Bir yerde sakin sakin uyku modu aşılanırken diğer yanda kıyametler kopuyor falan, dalmak zor oluyor öyleyken.

Küçük çaplı Spoiler

Küçük çaplı Spoiler

Keşke o Luke’un orta yaşlı halini görmeseydik hiç, hoş olmamış yani.

Lafın kısası, önceki filmlerini izleyip (Hatta mümkünse bütün seriyi izleyip) bir uğrayabilirsiniz. Ben halihazırda izlemiş olduğum için bu filme 10 üzerinden 7.0 ya da 7.2 verebilirim. Fakat serinin önceki filmini izlememiş olan arkadaşlar için yorum yapamayacağım maalesef. Star Wars: Son Jedi İnceleme yazımızın sonuna geldik. Diğer sinema haberleri için kategorimizi takip etmeyi unutmayın. Filmi izleyen arkadaşlardan da yorumlarını bekliyoruz.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

2 Yorumlar

  1. Uzun zamandir bekliyordum bu filmi ama daha gidemedim anca burayi okuyabiliyorum 🙁

  2. Dursun akıncı

    İnceleme güzel olmuş, bir an önce gitmek istiyorum artık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.