Ev / Haberler / Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri Başladı – Etkinlik Rehberi!

Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri Başladı – Etkinlik Rehberi!

Valorant names

Uzun zamandır beklediğimiz, oyuncuların göz bebeği Steam yaz indirimleri başladı. Yazımızda hangi oyunlarda güzel indirimler olduğuna değindik, iyi okumalar!

Her yaz olduğu gibi bu yaz da indirim Steam sitelerine aşırı yoğunluktan dolayı erişemememizle başladı. Steam mağazasına ancak uzun uğraşlar sonucunda ulaşabildik. Tıpkı geçen seneki yaz indirimindeki gibi bu sene de indirime özel bir oyun görüyoruz. Oyunu anlatarak yazımıza başlayalım o zaman 🙂

Steam Grand Prix Nedir?

Bu yaz indirimlerindeki etkinliğimiz olan Steam Grand Prix’te oyuncular olarak ilk başta Domuz, Tavşan,  Papağan, Kaplumbağa, Corgi takımlarına dağılıyoruz.

Etkinliğe katılan bütün oyuncular bir hızlandırıcıya sahip oluyor. Bu hızlandırıcının kapasitesini Steam’de harcama yaparak arttırıyoruz, bize belirtilen Steam oyunlarında elde ettiğimiz başarımlarla ise hızlandırıcımıza nitro ve puan katıyoruz. Hızlandırıcımızı her kullandığımızda takımımızı bitiş çizgisine daha çok yaklaştırıyoruz. Hızlandırıcımız ne kadar güçlüyse verdiğimiz hız da o kadar yüksek oluyor.

Ayrıca kullandığımız her hızlandırıcıdan sonra Pit Stop’ta kullanabileceğimiz jetonlar kazanıyoruz. Pit Stop’ta ise aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi hoş, ufak ödüller var.

İndirimlerin sonunda ilk üçe giren takımlardan bazı oyuncular rastgele oyunlarla ödüllendirilecek. Özet olarak bu etkinlikte takımınızı destekleyerek hem kişisel ödüller almak için jeton toplayabilir, hem de takımınızın başarısı sonucunda rastgele oyunlarla ödüllendirilme şansı yakalayabilirsiniz. Ben beğendim açıkçası, Valve’u bu uğraşından dolayı içtenlikle tebrik ediyorum, bize de indirimlerle etkinliğin tadını çıkarmak kalıyor.

Yazımızın kalan kısmında ise indirime giren bazı oyunları listeledik.

Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri – Alınması Gerekenler

Shadow of the Tomb Raider

Modern Tomb Raider trilojisinin üçüncü oyunu olan Shadow of the Tomb Raider, 209 TL’den %60’lık bir indirimle 83.60 TL’ye inmiş durumda. Tomb Raider hayranıysanız, yeterli bütçeniz ve bilgisayarınız varsa birçok oyun eleştiri otoritesinden yüksek not almış bu oyunu, kaliteli üçlemenin son parçasını, almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu yaz indirimlerinden benim aldığım ilk oyun da bu oldu açıkçası.

Grand Theft Auto V

Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri

Zaten çoğu kişinin sahip olduğunu varsaydığım bu kült oyun da her yaz olduğu gibi bu yaz da indirime girmiş durumda. %50’lik indirimle 84.50 TL’den satılan Grand Theft Auto V, Steam’de uzun zamandır çok satanlar listesinin zirvelerinde dolaşıyor. Zaten bu sebepten dolayı da Steam’de “Aşk ile Devam Ettirilen Oyun” ödülüne sahip durumda. Oyuna hala sahip değilseniz ve oyunu oynayacaksanız kendisini almanızı öneririz.

Rocket League

Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri

Meşhur arabalı futbol oyununu duymayan kalmamıştır herhalde. Tek başınıza oynayacaksanız almasanız da olabilir fakat oynayacak 1-2 arkadaşınız varsa gerçekten zevkli bir oyun haline geliyor Rocket League. 2018 Steam Ödüllerinde “Bir Makineyle Yaşanan En Büyük Eğlence” ödülünü kazanan, bu yaz %50‘lik indirimiyle 31 TL’den 15.50 TL’ye düşen oyunu almak isterseniz kendisinin Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Assassin’s Creed® Odyssey

Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri

Efsane serinin 2018’de Steam En İyi Alternatif Tarih ödülünü almış oyunu, bütün paketleriyle birlikte indirimde. Hala oynamadıysanız ve bilgisayarınız yeterliyse Odyssey’in Steam mağaza sayfasına buradan ulaşıp oyunu satın alabilirsiniz.

Rust

Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri

Steam’de oldukça rağbet gören hayatta kalma oyunu Rust da indirimlerden nasibini çok güzel bir şekilde almış durumda. Normalde 57 TL olan bu oyunu yaz indirimleri kapsamında 14.25 TL’ye alabilirsiniz.

The Witcher 3

Asla yeterince oyunla dolduramayacağımız bu eksik listemizi sanat eseri olarak nitelendirdiğimiz bir oyun olan The Witcher 3 ile bitirelim bakalım. Oyunu hala oynamadıysanız kendisinin 75 TL’lik, Blood and Wine ve Hearts of Stone hikaye genişletme paketlerini içeren Game of the Year sürümünü %70‘lik bir indirimle 22.49 TL gibi komik bir meblağ karşılığında satın alabiliyorsunuz.

İndirim süresince keşif kuyruklarını bitirerek, oyun alarak kart toplamayı ve topladığınız kartlarla Steam profilinizi geliştirmeyi unutmayın.

Önerilecek daha çok fazla oyun var ama şu aşamada ne bizim yazacak zamanımız ne de sizin okuyacak sabrınız var. Bu yüzden lütfen “Admin şu nerede, admin bu nerede” yorumlarıyla hem bizi hem de kendinizi yormayın. Sizi Steam 2019 Grand Prix Yaz İndirimleri ile baş başa bırakıp hepinize iyi oyunlar diliyorum, cüzdanlara dikkat!

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir Yorum

  1. Yazmazsam olmaz
    Admin şu nerede, admin bu nerede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.