Ev / Haberler / Steam 30.000 Oyun Barajını Aştı!

Steam 30.000 Oyun Barajını Aştı!

Valorant names

Steam günümüzün en popüler oyun kütüphanesinin ta kendisi. Geçtiğimiz günlerde 30.000 oyun barajına aşan Steam’in başarılarının devamını diliyoruz.

Steam’in 30.000 Oyunu

14 yılı aşkın süredir hizmet vermesi Steam‘i rakiplerinin önüne atıyor. Günümüzün en çok kullanılan ve tanınmış oyun kütüphanelerinden olması da hem geliştiricilere hem de oyunculara güven veriyor. Şimdi biraz istatistik biraz da eğlenceli bilgiler verelim sizlere. 🙂

Buradan Steam‘in Başarı Öyküsünü anlattığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

Steam bu yıl 9.300 yeni oyun yayınlamış, 2017’de ise 6700 yeni oyunu kütüphanesine eklemişti. Bir yıl içerisinde %53 büyüyen Steam günümüzün en popüler oyun kütüphanesi olmasının yanı sıra 30.000 rakamı ile en çok oyuna sahip kütüphane olma rekorunun da sahibi.

Steam‘e eklenen ilk oyun Half Life 2 ve an itibariyle son eklenen oyun da dün çıkan “AWAKE – Definitive Edition“.

Steam’de En Çok Oyunu Olan Adam

Hyptronic“isimli Steam kullanıcısı en çok Steam oyunu bulunan insan olma rekoru elinde taşıyor. 2003 yılında Half Life 2‘yi satın alarak başladığı macerasını şöyle anlatmış.

“İlk Steam oyunum satın aldığım ekran kartıyla birlikte gelen Half-Life 2‘ydi. Bu oyun ile birlikte Steam kuralı tam 14 yıl oldu. ve şu anda kütüphanemdeki 15,057 oyunla dünyanın en çok oyuna sahip olan isimlerinden birisiyim. Bu oyunları toplarken Humble Bundle, Indie Gala ucuz oyun satan servislerden de faydalandım. Hesabımın değeri şuanda 116.126$ (yaklaşık 220.000 TL). Daha da kötüsü, bu para aslında çoğu oynamayacağım oyunlara gitti. Bir aralar kendime bunu neden yaptığımı sorup duruyordum, ama zaman geçtikçe durumu kabullenmeye ve keyif almaya başladım. Sonuçta tam bir özgürlüğe sahibim, canım hangi oyunu oynamak isterse oynayabilirim ve bundan pişman değilim.”

Aynı zamanda arkadaş bu işe oyunlar kaybolmasın diye başladığını da söylüyor, ilginç… Peki sizin kaç Steam oyununuz var? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Instagram ve Twitter hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın lütfen.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.