Ev / Haberler / Steam Dolar Kuru Hakkında Açıklama Yaptı

Steam Dolar Kuru Hakkında Açıklama Yaptı

Valorant names

Türk lirasının hızlı değer kaybı birçok kesimde olduğu gibi biz oyuncular arasında da huzursuzluğa neden oldu. Akıllara gelen ilk soru Steam’in oyun fiyatları üzerinde değişiklik yapıp yapmayacağıydı. Bu konu hakkında Steam cephesinden nihayet bir açıklama geldi, detaylar haberimizde.

İşte Açıklamanın Detayları

Steam’in oyun geliştiricilerine özel grubu olan Steamworks Development üzerinden yapılan açıklamada Türk lirasının hızlı değer kaybı karşısında oyun geliştiricilerinin yaşadığı tedirginliğin anlaşıldığı ve buna karşı alınmış önlemlerden bahsedildi. Steam tarafından yapılan açıklamada ayrıca oyunların yeniden fiyatlandırılması gibi bir hamleye sıcak bakılmadığı ve bunun geliştiricilere de önerilmediği açıkça belirtildi.

Steam, yerel fiyatlandırma politikasının pek çok ülkede kabul gördüğünü ve Steam’i pek çok ülkede cazip hale getirdiğini de bu açıklamada belirtti. Bunun dışında dikkat çeken bir diğer nokta da hediye gönderimi hakkındaki açıklamalar oldu. Ülkemizden dış ülkelerde bulunan oyunculara yapılacak hediye gönderimleri konusunda da geliştiricilerin içlerinin ferah olması konusuna vurgu yapan Steam, hediye gönderimi yoluyla da geliştiricilerin herhangi bir kayıp yaşamayacağını söyledi.

Özetlemek Gerekirse

Kısacası Steam, oyun yapımcılarına fiyatları arttırmalarını önermediklerini açıkça söylemiş durumda. Geliştiricilerin kar marjını etkilemeyecek şekilde düzenlemeler yapıldığını söyleyen Steam herhangi bir zarar etme durumu olmayacağını belirtti. Ancak oyun içi satın alımlar ve Steam topluluk pazarında işlem gören eşyalar için ellerinden bir şey gelmediğini de geliştiricilere duyurmuş durumdalar. İşte o açıklamanın detayları;


Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.