Ev / Listeler / Steam Kullanmak İçin 5 Sebep
Poster gg

Steam Kullanmak İçin 5 Sebep

Steam Kullanmak İçin 5 Sebep

Birçoğumuzun hayatında yer etti Steam, oynadığımız oynamadığımız birçok oyun sahibiyiz ve bu büyük platform çeşitli aktiviteler ile bizi kendine bağlamaya da devam ediyor. Bu listemizde Steam kullanmayanları teşvik edeceğiz, kullananların ise gururunu okşayacağız. Sizin Steam kullanma sebebiniz nedir? Bizimle yorumlarda paylaşabilir misiniz?  Bu arada henüz Steam üyeliğiniz yoksa BURADAN üyeliğinizi alabilirsiniz. Eğer hesabınızı aldıysanız ilk almanız gereken oyunlar için yazdığımız listemizi BURADAN okuyabilirsiniz.

1. İndirimler

İlk seçeneğe en bilineni koymak yanlış olmazdı sanırım. Eğer indirimleri sıkı takip edebilirseniz, efsane oyunları satın alabilir ve ister hemen, ister daha sonra oynayabilirsiniz. Popüler oyunların bile neredeyse hepsi indirime giriyor, yani kaçırdığınız hiçbir şey yok.

2. Emeğe saygı çok ama çok önemli

Bir sıralar Torrent furyası kaptırmış gidiyordu, hepimiz ister istemez oynamışızdır Torrentten indirip, peki herkes oradan indirip oynasa, oyun yapımcıları emeğinin karşılığını nereden alacak? Yeni oyunlar nasıl gelecek? Bütçesi olmayan insanların kaliteli oyun yapmasını beklemek mantıklı mı? Bir oyunu Torrentten indirip oynasanız dahi, eğer sevdiyseniz emeğinin karşılığı olarak aynı firmanın daha ucuz bir oyununu almayı düşünebilirsiniz. (Durumu olmayan arkadaşları anlıyorum ama birikim yapmak zor değil, GTA 5 ilk çıktığında günlük 0,50 kuruş biriktirseydiniz şuan en az 2 tane almıştınız.)

3. Platformun Genişliği

Mesela LoL oynuyorsunuz, oyun popüler ve geniş değil mi? Peki neredeyse bütün bilgisayar oyunlarının oynanabildiği bir platformu düşünsenize? Evet, Steam kullanırken arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz oyunların sayıları da gayet fazla, çevre edinirseniz her oyundan zevk alabilirsiniz, bundan fazlasıyla eminiz.

4. Pazar Aktiviteleri

Bu dediğimi CS GO oyuncuları gayet güzel anlayacaktır, Steam’in öyle bir pazarı var ki anlatılmaz yaşanır. Her hafta milyon dolarlık para akışı gerçekleşiyor bu ağ üzerinden. Bunun bir yerinde yer alarak zengin olanda birçok insan var, tabi sizi çok umutlandırmak istemiyoruz bu konuda ama bir gerçek olarak listemizde yer verelim dedik.

5. Atölyeye Erişin

Atölyesinden haberiniz var mı? Hem diğer kullanıcılar için bir şeyler üretebilirsiniz, hemde birçok oyun için geçerli olan Atölyeleri kullanarak normalde 10 saatte biten oyunları aylarca oynayacak kadar içerik edinebilirsiniz. Bunu Steam kullanan bazı üyelerde bilmiyor ve emin olun çok şey kaybediyorlar.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.