Ev / Haberler / Steam Kütüphanesinin Arayüzü Yenileniyor!

Steam Kütüphanesinin Arayüzü Yenileniyor!

Valorant names

Neredeyse hepimizin oyun oynarken kullandığı vazgeçilmez Steam platformunun kütüphane kısmı yenileniyor. Haber Steam Topluluğunda paylaşılan bir yazıyla duyuruldu.

Yeni arayüz hem daha estetik hem de daha işlevsel olacak. Gerçek bir kütüphaneden beklediklerimizi dijital bir oyun kütüphanesine uyarlamaya çalışan Steam, bu işi gayet güzel bir şekilde başarmış gibi gözüküyor. Yeni kütüphane arayüzünde oynadığımız oyunla ilgili birçok unsuru aynı sayfadan inceleyebileceğiz.

Steam Kütüphane Arayüzü Güncellemesi

Steam
Yeni arayüz

Oyunların sayfasında oyunlarla ilgili haberleri paylaşan platform Steam, bunu şu ana kadar belli belirsiz bir şekilde yapıyordu. Gelecek olan güncellemede oyunlarla ilgili gelişmeleri, yazılan makaleleri daha rahat görebileceğiz. Buna ek olarak arkadaşlarımızın an itibarıyla oynadıkları oyunu ve daha önce oynadıkları oyunları da daha rahat görebileceğiz. En önemlisi de yazının başında belirttiğimiz gibi daha estetik bir arayüz kullanacak olmamız.

Yeni kütüphane arayüzünün kuru estetik olmayıp işlevselliğe de önem vermesi güncellemenin oyuncular tarafından takdir edilme oranını arttıracak gibi duruyor. Umarız bu güncelleme herkesi memnun edebilir.

Steam
Eski (şimdiki) arayüz

Arayüzün şu anki hali bu şekilde. Oyunun DLC’lerini ve başarımları görebiliyoruz, haberleri de zorlayınca görebiliyoruz.

Steam
Yeni arayüz

Oyuna yeni gelecek olan güncellemeyle arayüz bu şekilde olacak. Oyunu oynayan arkadaşlarımızı, başarımları, oyun kartlarını, haberleri ve topluluk tarafından üretilen içerikleri tek yerde son derece estetik bir şekilde görebiliyoruz.

Yeni gelecek olan arayüzün tek faydası biz oyunculara değil, Steam’e göre oyun geliştiricileri için de çok kullanışlı olacak bir güncellemeyle karşı karşıyayız. Uzun zamandır oynanmayan oyunlar genelde unutulur ve oyunda nasıl gelişmeler olursa olsun rafa kaldırılırdı, bu güncellemeyle bu durum değişecek. Büyük güncellemelere dair bildirimler bizi bildirime boğmadan, çok rahatsız etmeden kütüphanemizde ara sıra belirecek. Bu sayede hem oyunlar ölmeyecek hem de aldığımız oyunlardaki büyük gelişmeleri kaçırmadan oyunun zevkini çıkarabileceğiz.

Yeni arayüzde bildirim paneli

Güncellemenin 17 Eylül Salı günü geleceği açıklandı. Gelecek olan güncellemenin beta güncellemesi olduğunu da belirtelim, hala gelişmeye açık bir projeyle karşı karşıyayız. Detaylı bilgi için Steam’in paylaştığı yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Umarız herkesin memnun kalacağı bir güncelleme gelir.

En güncel oyun gelişmeleri için bizi takipte kalın, iyi oyunlar 🙂

 

 

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.