Ev / Haberler / Steam Tasarımını Tamamen Değiştiriyor !
Poster gg

Steam Tasarımını Tamamen Değiştiriyor !

Kurulduğu zamandan beri tasarım konusunda büyük değişikliklere hiç gitmemiş olan Steam yakın zamanda yapacağı tasarım değişikliklerini açıkladı.

Steam Tasarımını Değiştiriyor

Epic Games ve ardından gelen Google Stadia’nın baskılarından kaynaklı olacak ki Steam aylardır üzerine konuşulan yenileyeceği tasarımları açıkladı. Gerçekten daha akıcı ve hoş gözüktüğünü hatta Playstation 4’ün ana menüsünü andırdığını söyleyebiliriz. Peki neler değişti, Steam artık nasıl gözükecek?

steam tasarım

Oyuncuların 15 yıllık alışkanlıklarını bozmamak için oyun kütüphanesinin soldaki listelenmiş haline dokunmamış ancak kalan her şeye el atmış olduklarını söyleyebilirim. Arkadaşlarınızın aktivitelerini içeren bir panel sol üst köşede son oynadığınız oyunlar en üstte ve güncelleme gelen oyunlar onun altında yer alıyor. Görselliğe önem verilerek hazırlanmış bir kütüphane sekmesi olmuş, sevdim.

steam tasarım

Mağaza sekmesini de keşfete benzer bir şekilde düzenlemiş ve oyunlara ait kapak fotoğraflarını sıkça kullanmışlar. Events adı verdikleri yeni bir bölüm eklemiş ve haber, güncelleme gibi olayları öne çıkartmışlar. Bu arada en az eylül ayından beri çalıştıkları kesin çünkü Events bölümünde yer alan Rainbow Six Siege güncellemesi eylül ayında yayınlanmıştı. Gözümden kaçmaz 🙂 Steam için bir de hashtag misali anahtar sözcükler serpiştirmişler yani gidip “Batman” yazınca sadece Batman oyunları değil Batman ile bağlantısı olan ve ya içerisinde Batman içeren oyunlar da görebileceksiniz.

Tüm bu özellikler ne zaman gelecek net bir açıklama yok. Ancak yaz aylarında beta olarak kullanabiliriz gibi görünüyor. Her ne olursa olsun yenilikler iyidir bence. Siz ne düşünüyorsunuz? Tasarımlar hoşunuza gitti mi? Bunun gibi muhteşem haberler okumak ister misiniz? Yorumlarınızı ve Instagram hesabımızı takip etmenizi dört gözle bekliyorum.

 

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

4 Yorumlar

  1. Deniz Ozan T.

    Muhteşem olmuş diyebilirim bu görüntülerden, ancak Epic Games ve Stadia tarzı platformlara karşı başlatıldıysa etkili olacağını sanmam.
    Sonuçlarını merak ediyorum. Oynat bakalım.

  2. Ahmet Taha Koçtaş

    Yorumun için teşekkürler “Qral” tek hamleleri bundan ibaret olmayacaktır ama rakiplerine kıyasla göz önünde kalmayı amaçladıkları aşikar.. Stadia gümbür gümbür geliyor zaten 😀 Bakalım nolcak

  3. Resimde her şeyden çok 45 bildirim dikkatimi çekti. Bende orada hep 0 yazıyor .d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.