Ev / Haberler / Steam’de Eski İsimleri Kaldırma
Valorant names

Steam’de Eski İsimleri Kaldırma

Steam’de Eski İsimleri Kaldırma yöntemlerini bir blog yazısı altında toplayalım dedik. Umarız yardımcı olur.

Steam kullanıcıları için bazı durumlarda eski kullanıcı isimlerinin gözükmesi sorun olabiliyor. Mesela ben Steam Profilimi daha kurumsal bir hale getirmek istedim, fakat daha önceleri kullandığım trol isimler buna pek izin vermiyordu. Profil resmini değiştirmek gayet basit fakat, eski isimlerde aynı durum söz konusu değil maalesef. Bu yazımızda bununla ilgili bildiğimiz 2 tane yöntemi sizlere aktarmaya çalışacağız. Böylece profilinizi istediğiniz hale getirmeniz daha kolay olacaktır.

1. Yöntem: Profili Gizli Hale Getirin.

Bu aslında önermediğimiz bir yöntem, çünkü Steam’de gizli profile sahip kullanıcıların hile kullandığı kanısı gayet yaygın. Fakat profil bilgilerinizi, yaşadığınız şehri ve daha fazlasını insanlardan saklamak istiyorsanız Steam kullanıcı profilinizi gizli hale getirebilirsiniz. İşlem ise şu şekilde yapılıyor:

Sağ üstten kullanıcı adınıza tıklayın → Profil ya da Profili Görüntüle seçeneğine tıklayın → Profili Düzenle butonuna tıklayın → Sağ taraftan ‘Gizlilik Ayarlarım’ bölümüne geçin → Profil Durumu ayarını ‘Gizli’ şeklinde ayarlayın. İşlem tamam ✓

Not: Aynı bölümden eğer kullanıcıların sayfanıza yorum atmasını istemiyorsanız da kapatabilirsiniz. Envanter görünüm ayarları da burada yer alıyor.

2. Yöntem: Daha çok isim girmek!

Bu yöntemi daha çok öneriyorum, şahsen ben de bunu tercih ettim. Steam hafızasında sizin eski isimlerinizi de saklıyor evet, fakat sadece son 10 eski isminizi ve 1 tane de şuan kullandığınız isminizi saklıyor. Eğer erinmez ve 10 kere nickname değiştirirseniz, sonrasında kendi isminizi girdiğinizde eski isimlerinizi kaldırmış olacaksınız. Konuyla alakalı örnekleri kendi nickname’im olan AramdaJungle ile vereyim dilerseniz.

AramdaJungle.

Aramdajungle

aramdajungle

“AramdaJungle”

Gibi isimlerle farklı şekillerde isminizi yazmaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde bir süre sonra istenmeyen isimlerden kurtulabilirsiniz (evet, ağda reklamı gibi oldu). Umarız Steam’de Eski İsimleri Kaldırma konusunu işlediğimiz yazımız işinize yaramıştır.

Eğer Steam’de oynadığınız oyunlarda lag ve ping gibi sorunlar yaşıyorsanız Steam Ping Sorunu Yaşayanlar İçin Çözüm Yolları ismini verdiğimiz blog yazımıza da göz atabilirsiniz. Sorunu büyük ölçüde çözdüğümüzü söyleyebilirim. Eğer daha farklı soru ve sorunlarınız varsa Facebook Grubumuz’a sorularınızı yöneltirseniz gruptaki arkadaşlarımızın çözeceğinden eminim. Konuyla alakalı diğer sorularınızı ise yorum olarak yazabilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.