Ev / Haberler / Stephan King’in Yeni Uyarlamasını Türk Yönetmen Üstlenecek

Stephan King’in Yeni Uyarlamasını Türk Yönetmen Üstlenecek

Valorant names

Stephan King edebiyat dünyasının önemli yazarlarından birisi. ‘O’ ismiyle yazdığı romanın sinemaya uyarlanmasıyla birlikte gördüğü ilgi de bir hayli arttı. Onun romanlarından bir diğeri olan Firestarter da sinemaya uyarlanacak, hem de Başarılı Türk Yönetmen, Fatih Akın tarafından.

Fatih akın geçtiğimiz sene In The Fade isimli bir film yayınlamış ve globaldeki en önemli ödüllerden birisi olarak kabul gören Altın Küre ödülünü kazanmıştı. Bu başarının ardından Hollywood kapılarının ona açılacağı düşünülen görüşler arasında. Üstleneceği bu film de bunu kanıtlar nitelikte zaten. Fatih Akın ülkemizin genç ve başarılı yönetmenleri arasında yer alıyor.

Türkçe’ye ‘Tepki’ ismi ile çevrilen Stephan King romanı, daha önce de sinemaya uyarlandı. 1980 yılında yayınlanan romanın ilk uyarlaması, 1984 yılında Mark L. Lester tarafından çekilmiş ve Amerika’da vizyona girmişti. Onun fragmanını da aşağıya bırakıyoruz izlemek isteyenler için. Özellikle Stranger Things dizisinin büyük başarısı ardından, yine benzer bir temada fakat tek çocuğa odaklanmış bir yapımın gelmesi sanırım kimseyi şaşırtmamıştır.

Yeni uyarlamada büyük isimlerin bir araya geldiğini de görmek mümkün. Yapımcılığını Universal Pictures ve Blumhouse Productions gibi dünyaca tanınmış markalar üstlenecek. Yönetmen Fatih Akın’a başarılar diliyoruz, umarız güzel bir uyarlama ve başarılı bir yapımla karşımıza çıkar.

Güncel sinema haberleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın, sağlıcakla kalın.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.