Ev / Blog / Stranger Things 3.Sezon Neler Sunuyor? (Spoiler İçermez)

Stranger Things 3.Sezon Neler Sunuyor? (Spoiler İçermez)

Valorant names

Stranger Things’in 3.sezonu geçtiğimiz perşembe günü yayınlandı. Netflix’in sevilen dizisinde neler olduğunu spoiler vermeden anlattık.

İlk sezonu 2016’da, Netflix tarafından yayınlanan Stranger Things, daha yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren bir fenomen haline gelmişti. 2. sezonunun kısa sürede topladığı izlenme sayısı da bunu kanıtlıyordu. Bütün bunların yanında Stranger Things 3.sezon yayımlandığı andan itibaren 4 gün geçmeden 40 milyonu aşkın izlenerek bir rekor kırdı. Peki rekorlar kıran yeni sezon, izleyicilere neler sunuyor?

Yeni sezonda, önceki bölümlerde karşımıza birer çocuk olarak çıkan karakterlerimizin artık birer “ergene” dönüştüğünü açıkça görebiliyoruz. Önceleri D&D oynarken gördüğümüz bu çocuklar artık daha ergen tavırlara sahipler ve dizide de çocukların ergenliğe geçişlerine değiniliyor.  Önceki sezonlarda ergen olan karakterlerin ise giderek olgunlaşmaya başladıkları ayrı bir gerçek. Steve ve Nancy giderek daha fazla sorumluluk sahibi birer karakter haline gelmeye başladıkları gözlerden kaçmıyor.

Bunların dışında yeni yan karakterlerin ortaya çıktığını da ekleyelim. Stranger Things’in en iyi yanlarından biri de hiç kuşkusuz karakterleri derinlemesine işlemesi ve aralarında sağlam ilişkiler kurması. Bu yeni sezonda da devam ediyor. Hatta karakterler arası ilişkilerin, diğer sezonlara göre bir tık daha ağır bastığı da bir gerçek. Dizi, oldukça oturaklı bir şekilde karakter ilişkilerini aktarmak ve anlatımı canlı tutmak için alıştığımız mizahi sekansları kullanıyor.

Peki hikaye ve olay akışı ne alemde?

3. sezon bazı yönlerden başarılı olsa da, diğer sezonlara nazaran zayıf kalabiliyor. Bu durumlardan biri de hikaye anlatımı. Tüyler ürpertici ve sizi sürekli meraklandıran bir ilk sezon ve çizgiyi bozmayan bir 2.sezondan sonra dizi, son sezonuyla bizi şaşırtmayı başaramıyor. Bu da, belirgin bir “tahmin edilebilirlik” hissi oluşmasına sebep oluyor ki, Stranger Things gibi gizem unsurlarının ön planda olduğu bir dizide bunun ne kadar zedeleyici olabileceğini anlayabilirsiniz.
Bilim-Kurgu Severler İçin 10 Dizi Önerisi

Buna rağmen sevdiğimiz atmosferi korumayı başarmış olan Stranger Things 3.sezon kötü bir sezon değil. Dizinin genel çizgisine baktığımız zaman nispeten zayıf bir sezon diyebiliriz.

4. Sezon Olacak mı?

Son bölümde gördüklerimizin ardından, 4. sezonun geleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Hikayenin henüz bitmediğine dair kuvvetli mesajlar veriyor son bölüm. Tüm bunların ışığında Stranger Things en az bir sezon daha sürecek gibi duruyor.

Oyun, dizi ve sinema dünyası ile ilgili en yeni içeriklere buradan ulaşabilir, Twitter ve Instagram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.