Ev / Listeler / Süper Güçlerine Sahip Olmak İstediğimiz 10 Oyun Karakteri

Süper Güçlerine Sahip Olmak İstediğimiz 10 Oyun Karakteri

Valorant names

Bir çoğumuz çocukluğumuzdan beri süper güçlere sahip olmanın hayalini kurmuşuzdur. Bu hayallerimize oyun karakterlerini yöneterek bir adım daha yaklaşabiliyoruz. Ama hala ”keşke bende de bu güçler olsa” diye zaman zaman iç geçiriyoruz. İşte karşınızda süper güçlerine sahip olmak istediğimiz 10 oyun karakteri.

Corvo Attano (Dishonored)

Corvo sahip olduğu yetenekler ve azmi sayesinde alnına çalınan kara lekeden kurtuluyordu. Hangimiz insanların zihinlerini kontrol etmeyi, hayvanların bedenine girmeyi istemeyiz ki? Tüm bunlara ek olarak kısa da olsa ışınlanabilmek de işleri eğlenceli kılabilirdi. Sadece bunlar da değil elbette, Corvo daha pek çok yeteneği ile bize ‘’keşke bende de bu yetenekler olsa’’ dedirtiyor.

Elizabeth (Bioshock: Infinite)

Her ne kadar zor bir hayat yaşasa da Elizabeth yetenekleri sayesinde bu hayatı kendine bir nebze de olsa çekilir kılıyor. Şöyle bir düşünün, odanızda oturuyorsunuz ve canınız çok sıkılıyor. Hop, anında Paris sokaklarına bir pencere açıp kendinizi aşkın şehrinin sokaklarına atabilirsiniz. Bu yeteneği istemeyecek insan tanımıyorum.

G-Man (Half-Life)

Aslında onun kim olduğundan hala emin değiliz. Ancak emin olduğumuz tek bir şey varsa o da sahip olduğu yeteneklere kıskançlıkla baktığımız. Zamanı durdurmaktan tutun da yavaşlatmaya, birisini zamanda hapsetmeye kadar her türden çılgın yeteneğe sahip. Ha bir de ışınlanabiliyor tabi.

Aiden Pearce (Watch_Dogs)

Evet farkındayım, Aiden Pearce süper güçlere sahip değil. Ancak sahip olduğu yetenekler günümüzün dünyasında süper güçlerden daha da kıymetli. O köprülerden tutun da, güvenlik kameralarına kadar her şeyi hackleyebilecek bir hacker. Üstelik bunun için ihtiyacı olan tek şey bir cep telefonu.

Max Caulfield (Life is Strange)

Pişman olacağın bir şey mi söyledin? Yapmaman gereken bir şey mi yaptın? Ya da en yakın arkadaşının hayatı mı tehlikede? Bu durumlar Max için hiç problem değil. Çünkü kendisi zamanı geri alabilme gibi harika bir yeteneğe sahip. Ancak zamanla oynamanın sonuçları her zaman pek de iyi olmuyor, hatırlatmakta fayda var. Ama yine de sınav sorularını ele geçirmek uğruna pek çoğumuzun  bu tehlikeyi göze alabileceğini düşünüyorum.

Lucius (Lucius)

Babanızın kötü olduğunu mu düşünüyorsunuz? Peki Lucius ne yapsın? Babası iblisin ta kendisi, hem de kelimenin gerçek anlamıyla! Ancak böyle bir durumun getirileri de yok değil. Nesneleri hareket ettirebilmek, insanların zihinlerini kontrol etmek gibi yeteneklerinizi çıkarlarınız için kullanabilirsiniz. Tabi bu sırada biraz eğlenmenin de zararı olmaz.

Dragonborn (The Elder Scrolls: Skyrim)

Soy sizin için önemliyse Dragonborn’a özenmek için bir sebebiniz daha var. Kendisi ejder kanı taşıyor ve bu kan ona akıl almaz güçler veriyor. Birkaç sözünüz ile hava durumunu değiştirebilir, ya da tehlike anında yanınıza güçlü bir savaşçı çağırabilirsiniz. Ejderdoğan olmanın ufak tefek avantajları işte…

Alex Mercer (Prototype)

Belki sahip olduğu yeteneklerin bazı dezavantajları var ama böylesine güçler için küçük bir bedel. Saniyeler içinde kılık değiştirebilmek, termal görüş, akıl almaz dövüş yetenekleri ve çok daha fazlasını tek vücutta topluyor Alex Mercer. Hepsinde gözümüz yok, bari bir tanesi bizim olsa dediğinizi duyar gibiyim ancak burası gerçek dünya. :/

Max Payne (Max Payne)

Fazlasında gözü olmayan bir karakter Max Payne. Hayatını çalanlardan intikam almak için yaşıyor. Bu uğurda ona eşlik eden bir de yeteneği var tabi. Zamanı yavaşlatabiliyor. Bullet Time denilen bu özellik ve Max’in kararlı kişiliği bir araya gelince de bu adam durdurulamaz oluyor. Ne için kullanacağınızın önemi yok, ama zamanı yavaşlatma fikri hiç de fena değil, değil mi?

Delsin Rowe (inFAMOUS: Second Son)

Başı beladan kurtulmayan biriyseniz Delsin Rowe sahip olduğu özel güçler ile sizi kendine hayran bırakıyordur. Tehlikeli durumlar karşısında özel yetenekleri sayesinde sıyrık bile almadan kurtulan karakterimize hepimiz çok özeniyoruz.

Bu karakterlerden hangisinin yeteneklerine sahip olmak isterdiniz? Listeye eklemeyi unuttuğumuz hangi karakterler var? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza da katılabilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Alcatraz neden yok? Görünmezlik, balistik kalkan, süper güç gibi yeteneklere sahip olmayı kim istemez?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.