Ev / Haberler / Switch’i Hackleyenlere Para Ödülü!
Poster gg

Switch’i Hackleyenlere Para Ödülü!

Nintendo kendine ya çok güveniyor, ya güvenliği böyle sağlamayı düşünüyor ya da bunu bir satış stratejisi olarak görüyor.

Haberin detaylarına geçmeden önce şunu belirtelim; sistemlerin açıklarını aramayı ve onları bulmayı seviyorum diyorsanız Hacker One sitesini mutlaka araştırın, birçok büyük firma bu tür ödüllü etkinlikleri oradan gerçekleştiriyor ve bu sayede hem erişilebilir oluyor, hemde insanların ‘beyaz şapkalı hacker‘ olmasını destekliyor.

Habere geçecek olursak, Nintendo da Hacker One üzerinden başlattığı bir etkinlikle Switch’de açık bulan genç yeteneklere bulunan açığın etki alanına göre 100$ ila 20.000$ aralığında ödüller vereceğini açıkladı.

Birçok incelemede cihazın bazı göze çarpan hatalarına değinilmişti, yani eğer cihaza sahipseniz bir göz atmanızda fayda var diyebiliriz. Tabii bu tür şeylere ilgili olmak da çok önemli bir etken.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.