Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Team Solomid Apex Legends EXP Invitational Turnuvasını Kazandı!

Team Solomid Apex Legends EXP Invitational Turnuvasını Kazandı!

Poster gg

Team Solomid , Minneapolis’te düzenlenen Apex Legends EXP Invitational’da ilk günkü üstünlüğünü ikinci günde de göstererek turnuvayı kazanıp 30 bin dolarlık ödülü cebine koydu. 

Team Solomid’de Jordan “Reps” Wolfe, Mac “Albralelie” Kenzie Beckwith ve Phillip “ImperialHal” Dosen toplamda 30 leşle (ikinci en yüksek leş rekoru) ve 62 puanla turnuvanın birinci gününü domine etti. Diğer takımlar puan için birbirilerini katletmeye odaklanmışken TSM’in stratejik oyunu kendilerine şampiyonluğu getirdi.

Team Solomid, turnuvanın ikinci gününde Sentinels takımının baskısı üzerine birinciliğini korumakta zorluk çekti fakat takımın soğukkanlılığı ve istikrarı işin sonunda Sentinels’ın baskısını boşa çıkardı, TSM 5 puanlık bir farkla şampiyonluğu kazandı. Sentinels’ın ikinci gündeki yüksek baskısına rağmen şampiyon olan TSM, istikrarın patlayıcı güçten daha etkili olduğunu bir kez daha ispat etti.

Team Solomid

Team Reciprocity ve Sentinels takımları turnuvanın sürpriz yumurtalarıydı adeta. Kendilerinden hiç beklenmezken köklü takımları mağlup ederek ikinci ve üçüncü oldular.

İkinci sezonun yeni efsanesi Wattson, Wraith ve Pathfinder ile turnuvada önemli bir rol oynadı. Üçünün kompozisyonu atak, defans ve işlevselliğin kombosunu ortaya koyarak çok başarılı işler çıkardı. TSM’in başarısındaki en önemli faktörlerden biri de bu kompozisyondu tabii ki.

Apex için bir sonraki major turnuva ise Krakow’da 13-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Apex Preseason Invitational olacak. En güncel espor gelişmelerini kaçırmamak için bizi takipte kalın, iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.