Ev / Haberler / Teemo’s Adventure Yolda Olabilir
Poster gg

Teemo’s Adventure Yolda Olabilir

Riot Games şuana kadar sadece League of Legends isimli sektör devi oyununa odaklanmış bir firma. Bu açıdan baktığımızda yeni bir oyun çıkartmaları medyada bayağı şaşırtıcı bir etki bırakıyor tahmin edebileceğiniz gibi. Fakat kanıtlar da bir o kadar sağlam, Teemo’s Adventure galiba geliyor.

Teemo oyunun en sevilen karakterlerinden birisi, hatta oyunun bu denli viral olmasında etkisi fazlasıyla büyük diyebiliriz. Dışarıdan görüldüğünde de aynı durum geçerli, oyundayken karşınıza gelmesine bir şey diyemeyeceğim, o ayrı maalesef. Fakat genel olarak oyuna etkisi yoğun olarak pozitiftir diyebiliriz.

Haberin kaynağı Çin. Niko Partners isimli şirkette Analist olarak görev alan D. Ahmad Teemo’s Adventure isimli oyunun Çin Halk Cumhuriyeti’nde satış izni aldığını belgelerle sundu. Bunun üzerine soruyu Riot Games’e yöneten PCGamer ekibiyse “Yorum Yok.” gibi bir yanıtla karşılaştı. Bu yanıt da iddiayı farklı boyutlara getiren şeylerden birisi oldu.

Bu koşullara baktığımızda 2 seçenek önümüze çıkıyor. İddialar yalansa dahi, Riot gündemde böyle kalmaktan rahatsızlık duymuyor ve bu yüzden iddiaları yalanlamıyor. Fakat iddialar yalan değilse oyun gerçekten geliyor ve henüz erken bir aşamada oldukları için Riot Games bu konuda bir açıklama yapmak istemiyor.

Riot Games Tek başına değil

Biz Daniel Ahmad’in kaynaklarını tamamen doğru olarak kabul ederek anlatmaya devam edeceğiz. Onay Çin’den alındığına göre Tencent de işin bir ucunu tutmuş olmalı. Ayrıca geliştirici ekibin Çin’deki bir stüdyoda çalışıyor olması da muhtemel.

Oyunla ilgili yayınlanan basit bilgilere göre oyunun tek kişilik bir oyun olacağını biliyoruz. Fakat bu tip oyunlarla ilgili gerçekleri de aklımızda tutmak lazım. Asya pazarına özel, dışarıya yayınlanmayacak hatta belki Çince dışında bir dil için yayınlanmayacak bir oyunla karşılaşabiliriz. Çünkü Counter-Strike gibi çok büyük seriler için dahi daha önce böyle şeyler gerçekleşti. Belki de Tencent, Riot ve League of Legends markalarını kullanarak kendi pazarında rahatça satabileceği bir oyun peşindedir?

Teemo’nun Macerası acaba League of Legends’in karakter penceresinde de görebildiğimiz şampiyon hikayesi üzerine mi ilerleyecek, yoksa Teemo için bambaşka bir hikaye mi oluşturacak merak konusu. Dediğimiz gibi açıklanan veriler çok kısıtlı ve şuanda oyun medyası bu yüzden durum kendilerince yorumlamayı tercih ediyor.

Eğer oyun Çin pazarına özel değil de globale odaklı çıkarsa oynama fırsatı elde edebiliriz. Yine de gözler bu aşamada Riot Games’e dönmüş vaziyette. Son sözü onlar söyleyecek sonuç olarak.

Riot Games daha önce de oyunlar yaptı, fakat bir Teemo’s Adventure değil

Riot Games daha önce de basit oyunlar geliştirdi. Buna karşın verebileceğimiz örnekler tamamen tarayıcı tabanlı, çok küçük ve ücretsiz oyunlar olmalarıydı. Teemo’nun Macerası bu konuda da diğerleriyle farkını ortaya koyuyor. Oyunun Aile tabanlı olması ve Platform oyunu olması da garip durmayacak şeylerden. Bunun sebebini de açıklayalım.

Asya pazarında Platform tabanlı aile oyunları fazlasıyla sevilmekte. Bu pazara çıkan oyunlara göz attığımızda en çok başarıyı bu oyunların sağladığını görüyoruz. Örnek vermek gerekirse Nintendo tarafınca çıkartılan çoğu oyunu örnek gösterebiliriz. Hatta biraz daha ileriye gidersek Mario, Sonic gibi global başarılı oyun serilerini de görebiliriz. Neden Teemo’s Adventure da bu serilerin yanında yerini almasın?

Konuyla ilgili daha fazla içeriği Oyun Haberleri kategorimizden takip edebilirsiniz. Peki sizin bu oyunla ilgili görüşleriniz nelerdir? Yorumlara bekliyoruz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir Yorum

  1. Esra Şeyma Şahin

    Ya ne demek Teemo en sevilen karakterlerden? Biz ona kendi aramızda küçük kanser diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.