Ev / Haberler / Tencent Spotify’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Tencent Spotify’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Valorant names

Oyun dünyasına adını daha çok PUBG gibi şimdiden köşe taşı haline gelmiş bir oyun ile yazdıran Tencent farklı sektörlere de giriş yapmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Oyun sektörünün gizli devlerinden olan Tencent başka sektörlere de adım atmaya hazırlanıyor. Bu adımlar için hali hazırda girmek istedikleri sektörde bulunan firmalar ile güç birliğine varacak olan Tencent ilk adımı Universal Music Group hisselerini satın alarak atmayı planlıyor. Müzik sektörünün yanı sıra mobil cihaz sektörüne de girmek için ilk adımını atan firma Qualcomm ile bir oyuncu telefonu üretimi için ortaklıkta bulunduğunu açıklamıştı.

Universal Music Group’tan yüzde 10’luk bir hisse almaya hazırlanan Tencent bu hamlesi ile ünlü müzik platformları Apple Music ve Spotify’a rakip olmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Çinli teknoloji devi Tencent’in Universal Music Group ile ilgili ne gibi planları olduğunu bize ilerleyen günler gösterecek. Yalnız oyun sektöründe değil, teknolojinin neredeyse her kolunda yakın zamanda bu Çinli şirketin adını duymaya başlayacağız gibi görünüyor.

Oyun, sinema ve teknoloji dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.