Ev / Haberler / TES VI Teaser İnclemesi: Bizi Neler Bekliyor?
Poster gg

TES VI Teaser İnclemesi: Bizi Neler Bekliyor?

TES severlerin uzun zamandır beklediği an geldi çattı: Bethesda TES serisinin 6. oyununu onayladı!

Bethesda 2 gün önce E3 konferansında bahsi geçen oyun hakkında teaser yayınladıktan sonra kafalarda sorular oluşmaya başladı. Kimisi oyunun hangi bölgede geçeceği, kimisi sistem gereksinimleri, kimisi hikayesi hakkında düşünmeye başladı. İşte bu yazıda tüm bu sorulara cevap, ya da en azından bir yön bulmaya çalışacağız. Fakat başlamadan önce konsol oyuncularına iletmem gereken bir mesaj var. Şöyle ki, yeni oyun yeni nesil konsollar için düzenlenmiş olabilir ve PS5 ile Xbox’ın yeni neslini hedef almış olabilir. Böyle bir düşüncenin oluşmasına ve yayılmasına sebep ise TES VI teaserının yayınlanmasından önce Bethesda’nın yeni nesil konsollar için 2 yeni oyun hedeflediğini belirtmesi oldu. Yine de bir kesinlik yoksa bile konsol oyuncuları daha fazla beklemek zorunda kalabilirler.

Şimdi geçelim incelemeye. Teaser yayınlanmadan önce TES VI hakkından birçok photoshop çalışmaları ortaya çıkmıştı ve bunlardan en çok yayılanı ise oyunun Valenwood’da geçecek olmasını belirten görseldi. Fakat teaser yayınlandıktan sonra bunun böyle olmayacağı kesinleşti. Görünüşe bakılırsa TES VI Bretonların vatanı High Rock ve elbette onların bir parçası olarak Orc yerleşkesi olan Orsinium’da geçecek. Tabii eğer teaser bize haritanın sadece uzak bir kısmını göstermiyorsa.

Teaser’da en çok dikkat çeken şeylerden biriyse müzik oldu. Dikkatle dinleyenlerin ve Skyrim severlerin hiç kaçırmayacağı bir ayrıntıydı bu, zira müzik meşhur “Dragonborn Comes” bestesinin cover versiyonuydu. Buradan yola çıkınca insanın aklına “Acaba yeni oyun Skyrim’in devamı niteliğinde mi olacak?” sorusu geliyor, fakat tek bir müzik üzerinden böyle bir ihtimal oldukça düşük. Öte yandan Bethesda yeni müzik yapmaya da üşenmiş olabilir. Her iki olasılıkta da “Bethesda bu, her şey beklenir” diyoruz.

İşte kısa teaserın kısa incelemesi bu kadar. Yine de oyun nerede geçerse geçsin, hikaye kim veya ne ile ilgili olursa olsun, tek dileğimiz hem zengin bir hikaye, hem daha gelişmiş mekanikler, hem de Skyrim’de yapılan mantık hatalarının yapılmamasıyla ortaya çıkan kaliteli bir oyun. Skyrim bu dediklerime sahip olmasa bile bu kadar sevildi ve bağımlılık yarattıysa, daha kaliteli şekilde gelirse TES VI neler neler yapar.

Hakkında Tahir Dövtelabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.