Ev / Haberler / Oyun Haberleri / The Division 2 Açık Beta Süreci Bugün Başladı

The Division 2 Açık Beta Süreci Bugün Başladı

Poster gg

Bilindiği üzere Ubisoft, diğer Tom Clancy oyun serileri gibi The Division serisinin de geliştirici ve dağıtımcısı. Geçtiğimiz yıl Microsoft ve Ubisoft’un E3 konferanslarında da The Division 2 tanıtılmıştı. Yaklaşık 3 hafta önce oyunumuz kapalı beta sürecine başlamıştı. Bugün ise herkese açık bir biçimde oynanabilir beta süreci başladı.

 


Peki The Division 2 Açık Betası Ne Zaman Sona Eriyor?

Bugün Türkiye saati ile tam olarak 13.00’da başlayan açık beta süreci 4 Mart tarihinde sona eriyor. Saatler tam olarak 12.00’ı gösterdiğinde oyuncuların sunucu erişimleri kesilmiş olacak. Yani oyuncular yaklaşık 4 gün boyunca The Division 2 betasını deneme fırsatı buluyor.  Yeri gelmişken bir hatırlatma da yapmakta fayda var diye düşünüyoruz. Oyunun kapalı betası da dediğimiz gibi yaklaşık 3 hafta önce başlamıştı, tam tarih ise 7 Şubat. Aynı şekilde kapalı beta da 4 gün sürmüştü, yani 10 Şubat tarihinde sonlandırıldı. Kapalı beta ile açık betanın farkına da kısaca değinelim: Kapalı beta herkese açık bir şekilde sunulmaz, yalnızca dağıtımcının tercihine göre belirli bir kitleye sunulur. Açık beta ise dileyen herkesin basit bir kayıt sürecinden sonra oyuna erişebildiği bir sistemle işliyor.

Sonuç olarak bu The Division 2 için son beta süreci ve erkenden denemek isteyen oyuncular için güzel bir fırsat olabilir. Açık betaya erişebileceğiniz siteye gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. PC sahipleri oyunu Uplay üzerinden indirebilirler. Oyuna dair bir kaç bilgi daha verecek olursak ilk yapıma biraz fazla benzediğini söyleyebiliriz. İlk oyunu oynayanların da anlayabileceği üzere bir çok dinamik aynı bırakılmış, yalnızca temasal bir kaç değişiklik yapılmış. Buna ek olarak çok oyunculu modlar üzerine yoğunlaşılmış.

İlk oyun gibi açık bir dünyaya sahip The Division 2 bu kez farklı bir şehir atmosferi sunuyor ve ilk oyuna kıyasla daha fazla güneş görüyoruz. İlk oyun New York’ta geçiyordu. İkinci oyunumuzda ise konuk olduğumuz şehir Washington D.C. oluyor. Atmosferin bayağı değiştiğini söylemek mümkün gibi duruyor. İlk oyunla olan benzerliği de bir kenara bırakacak olursak yeterince umut vadeden bir oyun olacağını düşünüyoruz. Oyunun çıkış tarihi ise 15 Mart olarak belirlendi.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir Yorum

  1. Şunu çok rahat söyleyebilirim. Haklı çıktım. Bu oyun alınmaz… Eski Division evreninden eser yok diyebilirim. (Kapalı betasına da katılmıştım) Oynayınca anlayacaksınız zaten. Bi de steamde çıkartmayarak aklınca artistlik yapıyor Ubisoft. Division hayranı olarak kesinlikle alınabilir dediğim hiç bir ögeye rastlamadım aksine kasılmalar ve donmalar çok fazla yaşadım. Ubisoft için farklı bir utanç kaybağı bence bizi beklemekte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.