Ev / Haberler / “The Handmaid’s Tale” Dizisini Bir Türk Yönetti!

“The Handmaid’s Tale” Dizisini Bir Türk Yönetti!

Valorant names

Emmy ve Altın Küre ödüllü Amerikan televizyon dizisi The Handmaid’s Tale’in 3. sezon 11. bölümünde yönetmen koltuğunda oturan ismi Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven oldu.

2017’den beri Hulu adlı televizyon kanalında yayın hayatını sürdüren The Handmaid’s Tale, ülkemizde de BluTV adlı dijital platform sayesinde izleyicilerle buluşuyor. Kadrosunda; Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel gibi isimlerin bulunduğu dizinin, 3. sezon 11. bölümünde yönetmen koltuğunda oturan isim Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven oldu.

Daha önce yine aynı kanalda yayınlanan “The First” adlı dizinin iki bölümünde yönetmenlik koltuğuna oturan Ergüven, Mustang adlı filminde yakaladığı başarısıyla Oscar adayı olmuş, birçok ödül kazanmış ve kendinden çokça bahsettirmeyi başarmıştı.

Dizinin Türk yönetmen tarafından yönetilen “Liars” adlı bölümü, IMDb‘deki 9,6/10 olan puanıyla dizinin en yüksek IMDb puanına sahip olan bölümü olmayı başardı!

Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan dizi, kadınların, “iki bacaklı rahimler” olarak görüldüğü bir distopyayı işliyor. Konusuyla oldukça dikkat çeken dizi, Emmy ve AltınKüre dahil olmak üzere birçok ödüle layık görüldü. Oyun ve sinema dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Berfin Ergin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.