Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / The International 2019 Şampiyonu Belli Oldu
Poster gg

The International 2019 Şampiyonu Belli Oldu

E-spor dünyasındaki en büyük ödül havuzuna sahip olan Dota 2 turnuvası The International 2019 bugün itibari ile sona erdi ve şampiyon belli oldu.

Uzun ve heyecanlı geçen bir grup aşamasının ardından 20 Ağustos tarihinde başlayan ana etkinlik bugün oynanan final maçı ile sona erdi. Final maçı, turnuva boyunca üst kuradan yenilmez olarak çıkan OG ve alt kuradan tüm zorluklara rağmen galip gelen Team Liquid arasında gerçekleşti.

5 maç üzerinden oynanan finalde Team Liquid ilk maçı OG’nin büyük çabalarına rağmen alırken, ikinci ve üçüncü maçı OG dominant bir şekilde almayı başardı. OG, çekişmeli geçen son maçı da alarak The International 2019 şampiyonlarıve Aegis of Immortal’ın sahibi oldu. Ayrıca yaklaşık 15 milyon dolarlık birincilik ödülünün de sahibi oldular. İkinci kez Aegis’i kaldıran OG olarak tarihe adlarını yazdırmış oldular.

Final maçından önce The International 2020’nin nerede yapılacağı da belli oldu. Bir sonraki TI İsveç’in başkenti Stockholm’da yapılacak. Diğer detaylar ise 2020 yılı içinde açıklanacak.

Turnuva sırasında yayınlanan bir fragman ile Dota 2’ye gelecek yeni karakter de duyuruldu. Ember Spirit, Earth Spirit ve Storm Spirit’in ardından 4. Spirit oTlan Void Spirit hakkında şimdilik fazla bir şey bilmesek de 2019 sonbaharında çıkacağını ve dış görünüşünü biliyoruz.

The International 2019 şampiyonu Takım 1’i tebrik ediyoruz. Bir sonraki turnuvayı heyecanla bekliyoruz. Buradan Facebook grubumuza katılabilirsiniz. İyi oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.