Ev / Haberler / The Last of Us Part 2 Çıkış Tarihi ve Detaylar

The Last of Us Part 2 Çıkış Tarihi ve Detaylar

Poster gg

E3 2018’te de gördüğümüz gibi, The Last of Us’tan Ellie ikinci oyunlar geri dönüyor. Oynanış videolarını da izledikten sonra Naughty Dog’un yeni oyunu The Last of Us Part 2 Çıkış Tarihi ve diğer bildiklerimizi gelin sizlerle paylaşalım.

The Last of Us Part 2 Çıkış Tarihi

Naughty Dog ve Sony oyun için henüz kesin bir çıkış tarihi vermese de geliştirici oyunun 2017 Aralık ayı itibariyle %50-%60 bitmiş olduğunu açıklamıştı. Üzerinden yedi ay geçti ve E3’te de gördüğümüz gibi oyun görücüye çıkabilecek duruma gelmiş. Buna bakarak yorum yapacak olursak oyunun bu yılın sonuna kadar açıklanacağını ve 2019 içinde çıkacağını söyleyebiliriz.

İlk oyun Haziran 2013’te çıkmıştı. Buna dayanarak ikinci oyunun da o aylarda çıkabileceği tahmin ediliyor.

The Last of Us Part 2 Oynanabilir Karakterler

İlk oyunda hikayenin bazı yerlerinde Joel’ı, bazı yerlerinde ise Ellie’yi kontrol etme imkanı bulmuştuk. Naughty Dog Joel’ın bu oyunda etkisinin çok fazla olacağını söylese de maalesef The Last of Us 2’de sadece Ellie’yi kontrol edebileceğiz. Bu bilgiyi oyunun direktörü E3 demosu esnasında verdi.

Bazı oyuncular bunun geliştirici tarafından saklandığını ve daha fazla oynanabilir karakter olduğunu savunuyor. Bazen geliştiriciler heyecan faktörünü arttırmak adına böyle yöntemlere başvurabiliyor. Kim bilir belki de Naughty Dog bizi ters köşeye yatırır.

The Last of Us Part 2 Multiplayer

İlk oyunun multiplayer, yani çoklu oyunculu modu daha önce görülmemiş mekanikleri birleştiren ve oyuncular tarafından beğenilen bir deneyimdi. Henüz The Last of Us Part 2 Multiplayer’ı hakkında bilgimiz olmasa da Naughty Dog en azından multiplayer’ın olacağını doğruladı.

The Last of Us Part 2 Oynanış

İlk oyun zaten oyun dünyasında oynanış anlamında çığır açan bir oyun niteliğindeydi. İkinci oyun da yine ilk oyunun çoğu mekaniğini aktaracak fakat birkaç yenilenmiş mekanik de bulunacak. Örneğin artık yerde sürünmek için bir tuş bulunuyor. Arabaların veya uzun bitkilerin olduğu yerde sürünerek düşmanlarımızdan gizlenebileceğiz. Ayrıca artık ne kadar göründüğümüzü belli eden bir gösterge olacak.

Sürünme için ayrılan tuşun dışında, “dodge”lamak yani kaçınmak için de ayrılan bir tuş var. Üzerimize gelen yakın dövüş saldırılarından ve oklardan kaçınabiliyoruz. Kaçınma animasyonları çok güzel tasarlanmış ve kaçınırken ortamla etkileşime geçebiliyoruz. Örneğin Ellie bir oktan kaçınırken bir arabaya çarpabiliyor. Aynı zamanda artık istediğimiz zaman zıplayabiliyoruz.

Düşmanların yapay zekası da gelişen mekanikler arasında. Düşmanlarımız arasında ıslıkla anlaşabiliyor. Eğer planlarını ve nöbet şekillerini çözmek istersek ıslıklarının ne anlama geldiğini çözmemiz gerekecek. Naughty Dog ayrıca oyundaki NPC’lerin birbirini isminden tanıması için bir sistem geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Siz The Last of Us Part 2 için heyecanlı mısınız? Tartışmaya Facebook Grubumuzdan katılabilirsiniz. İyi Oyunlar!

 

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.