Ev / Haberler / The Witcher Oyun Serisindeki Ünlü Sahne Dizide de Olacak!

The Witcher Oyun Serisindeki Ünlü Sahne Dizide de Olacak!

Poster gg

Bildiğiniz gibi Netflix bir The Witcher dizisi üzerinde çalışıyor. Dizinin her ne kadar oyun serisini değil de kitap serisini baz alacağı açıklansa da oyunlarda gördüğümüz ve akıllarımıza yer etmiş bir sahnenin dizide de karşımıza çıkacağı kesinleşti. Detaylar için sizi aşağı doğru alalım.

Zaman zaman sızan set görüntüleri ve çeşitli görselleri ile özellikle de oyun serisinin hayranları tarafından ağır eleştiri yağmuruna tutulan The Witcher dizisinden yeni haberler var. Geçtiğimiz gün yayınlanan fragmanı ile bu eleştirilerin çoğunu haksız çıkartan dizi bu kez de oyun serisinin hayranlarının sevindirecek bir gelişmeden haberdar etti bizi. Dizinin senaristi Lauren Schmidt Hissrich tarafından yapılan bir açıklamada diziye dair oldukça ilgi çekici detaylar ortaya çıktı.

Oyun serisinin hayranlarının aklında kalan en ikonik sahnelerden birisi de Geralt’ın küvette olduğu sahnedir muhtemelen. Sert karakterimizin ufacık bir küvette yıkanması oyuncuların çoğu için muhtemelen komik olduğu kadar da unutulmaz bir sahneydi. Lauren Schmidt Hissrich’e yöneltilen sorulardan biri de ikonikleşmiş küvet sahnesinin oyunda yer alıp almayacağı yönünde oldu.

Senarist yaptığı açıklamada dizinin yetişkinlere yönelik olduğunun unutulmaması gerektiğini, bununla beraber bu ünlü sahnesini kitapta ve oyunda olduğu gibi dizide de yer alacağını söyledi. Senarist bunun yanı sıra küvet sahnesinde hangi karakterin yer alacağını henüz söyleyemeyeceğini de sözlerine ekledi. Akla gelen ilk tahminler elbette Triss Merigold ve Yennefer of Vengerberg’den yana. Ancak Geralt hepimizin tahminlerini alt üst ederek dizide kendine yeni bir aşk da bulabilir. Oyun ve kitaplarda adı daha önce geçmemiş bir karakteri de meşhur küvetin içinde görme olasılığımız var gibi duruyor.

Hangi Karakteri Kim Canlandırıyor?

2019’un son çeyreğinde seyirci ile buluşması beklenen dizide başrolü daha önce Superman karakterinde görmeye alışık olduğumuz Henry Cavill üstlenecek. Bunun yanı sıra Ciri Freya Allan, Yennefer of Vengerberg Anya Chalotra, Triss Merigold Anna Shaffer tarafından canlandırılacak. 8 bölüm olması planlanan dizinin yönetmenliğini de daha önce Netflix projelerinde yer almış yönetmenler üstlenecek.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.