Ev / Haberler / TSK PUBG Mobile Konusunda Uyardı!

TSK PUBG Mobile Konusunda Uyardı!

Poster gg

Ülkemizde ve dünyada fırtınalar estiren, yapımcısına ana oyunundan daha çok kazandırmayı başaran oyun PUBG Mobile ismi ülkemizde ilginç bir olay ile anılıyor. Detaylar haberimizde.

Çıkışı ile birlikte mobil oyun piyasasını sallayan, bu da yetmezmiş gibi resmi emülatörü sayesinde bilgisayarlar üzerinden de oynanabilen PUBG Mobile adeta bir çılgınlık halini almış durumda. Bazı firmalar sırf bu oyunda kullanılması için telefon aparatları bile üretmiş durumdalar. Hal böyle olunca fenomen haline gelmiş oyunun TSK personeli tarafından da oynanıyor olması şaşırtıcı bir durum olmaktan çıkıyor.

Ancak TSK PUBG Mobile konusunda askerlere resmi bir yazı göndererek uyarıda bulundu. Gönderilen resmi yazıda terörist grupların oyun içi iletişim kanallarını kullanarak bilgi sızdırabileceği ve istihbarat ele geçirmeye yönelik hamlelerde bulunulabileceği söylendi. Yalnız oyun içi iletişim yolu ile de değil, oyunda içerisinde kendilerini personele dostça yaklaşarak kendilerini arkadaş gibi tanıtan kişilere karşı da dikkatli olunması hususuna resmi yazı içerisinde yer verildi.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.