Ev / Haberler / Tüm Zamanların En İyi RPG’lerinden Biri Geri Dönüyor!

Tüm Zamanların En İyi RPG’lerinden Biri Geri Dönüyor!

Poster gg

Son birkaç yıl içinde RPG oyunların oldukça fazla geliştiğini görebiliyoruz. Witcher 3, Divinity Original Sin II gibi oyunlar son yıllara damga vuran RPG oyunlarından sadece bazıları. Fakat 2000’li yıllarda RPG türü oyun dünyasının gözbebeğiydi. En iyi RPG tahtına oturmak için yarışan oyunlardan en belirgin isim ise şüphesiz Vampire: The Masquerade – Bloodlines idi.

Son yıllarda sayısız başarılı oyuna imza atmış Paradox‘un arkasında bulunduğu bir reklam kampanyasıyla başladı tüm söylentiler. Öncelikle ünlü arkadaşlık uygulaması Tinder’ın bir parodisi olan Tender adında bir uygulama çıkartıldı. “Tender” her ne kadar Tinder’ın parodisi olarak gözükse de aynı zamanda etin yumuşak olmasına da tender deniyor. Vampirlikle aradaki bağlantıyı çözmüşsünüzdür. Bunun sadece bir tesadüf olduğunu düşünenler için ise üye olurken karşımıza çıkan sorularda sürekli depresif bir hava ve kan ve korku teması hakim. Bu da Vampire serisinin gothic temasını çağrıştırıyor aslında bize.

Serinin hayranları siteyi baştan sona araştırıp herhangi bir ipucu bulmaya çalışırken ise sitenin twitch hesabından uzun bir yayın yapıldı. Yayında güvenlik kameraları mezara ve kiliseye benzeyen yerleri gösteriyordu. Yayının sonlarına doğru ise ekranda “Project Chimera” yazısı ve birkaç rakam gösterildi. Ardından ise önceki oyundan da aşina olduğumuz Santa Monica Pier‘in oyun içi bir görüntüsü oynatıldı.

Ayrıca yayının bir bölümünde yukarıda da görebileceğiniz mail gösterildi. Bu mailde Tender’ın CEO’su ve CTO’su arasındaki konuşmada 21 Mart‘a hazır olmaları gerektiği yazıyor. Yani bu 21 Mart’ta bir açıklama görebileceğimiz anlamına gelebilir. Bu tarihin Game Developers Conference ile aynı tarihe gelmesi ise büyük bir tesadüf gibi duruyor(!).

Yeni bir Vampire oyununun gelmesi çoğu RPG severi mutlu edecektir. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz. Facebook grubumuza buradan katılabilirsiniz.

Hakkında Kayra Tokgöz

Doğduğundan beri elinden bilgisayarı bırakamış bir insan evladı. Bırakmaya da çok niyeti yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.