Ev / Haberler / Sinema Haberleri / Türk Distopya Dizisi MÜHÜR’den Teaser Geldi
Valorant names

Türk Distopya Dizisi MÜHÜR’den Teaser Geldi

Bağımsız ve farklı yapımları seven takipçilerimize güzel bir haberimiz var. Yerli bir Distopik Bilim-Kurgu dizisi yakında YouTube’da yayınlanmış olacak, ayrıntılar ve Teaser haberin devamında.

Öncelikle çekilen dizinin medya sponsorluğunu üstlendiğimizi belirtmek isterim, Oyungg okurlarına da diziyi izlemek düşer kısacası, emek verilen işlere destek olmak gerek sonuçta. Dizinin çekim ekibinde de kişisel olarak yer aldığım için bu tür bütçesiz işlerin ne kadar zorluklarla yürüdüğünü, ne kadar zaman harcandığını görme fırsatım da oldu. Birazdan izleyeceğiniz ufacık Teaser videosu için dahi harcanan emek 3 günü buldu diyebilirim.

Diziden konuşmaya başlayalım

Yeterince ağladığıma göre diziden bahsetmeye başlayabilirim. Dizi 3 bölümlük, mini bir internet dizisi olarak çekiliyor. Diziyi çeken ekip ise Daha Değil ismini kullanıyor. Sebebi ise gayet mantıklı, kanallarında hep distopya, bilim-kurgu ve yeri gelecek olursa ütopya gibi konuları işleyecekler ve bu tür içerikleri anlatmanın İngilizce’de en kolay yolu ‘Not yet’ olarak izah edilir. Bunun tam Türkçe karşılığı da Daha Değil’e denk geliyor. Çekecekleri tek iş Mühür olmayacak, ekibin elinde anlatılacak bol bol hikaye mevcut.

MÜHÜR ile ilgili konuşacak olursak başlıkta yazan ‘Türk Distopya Dizisi MÜHÜR’ ifadesinden daha farklı şeylere de değinmek gerekir. Dizinin içinde bilim üzerine bir kurgu var fakat öyle uzay savaşları gibi bir şey beklemezsiniz umarım. Dizi ufak bir cihazın insan hayatları ve toplum üzerine etkisini gösteriyor ve cihazdan çok toplum baskısını, yönetimi yeriyor.

Dizinin başrollerinde Atilla Doğukan Türkyılmaz ve Bensu Kamaz yer alırken, yönetmenliğini Sancar Çidem yapıyor. İlk iş olan Mühür’ün Hikayesi tarafımca yazıldı fakat senaryoya döken Emirhan Kaya’nın da emeği büyük. Ekipteki diğer önemli isimlere Teaser videosunun altından ulaşabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım.

Ekibe ne kadar teşekkür etsek azdır

Pars Ali Ekrem – Sueda Ünlü  – Baran Deniz Uysal – Ege Aktaş – Fahri Mert Merden – Sait Yamaner – Can Abik – Serhat Kurtay ve Teaser klibinde yer almış herkese teşekkür borcumuzu da ödeyelim, daha fazlası için sinema haberleri kategorimizi takip edebilir ve Daha Değil kanalına abone olabilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.