Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Türk Yapımı Masa Strateji Oyunu Çıktı

Türk Yapımı Masa Strateji Oyunu Çıktı

Türk Yapımı ve Türkiye’de Geliştirilen Masa Strateji Oyunu “Incorporated” Çıktı!

Incorporated, mekanik tasarımını Can Adatepe, grafik tasarımını ise Sebastian Koziner ve Cem Akkartal‘ın geliştirdiği, masa üzerinde oynanan bir strateji oyunu.

Oyundaki amaç kendisine has özellikleri bulunan büyük şirketleri oyunun sonunda en çok para kazanan şirket yapmak. Monopoly’e benzer gibi görünse de oyunu diğer strateji oyunlarından farklı yapan özellikleri bulunuyor; Küresel ekonomideki ani yükseliş ve düşüşler, Her oyunda farklı ekonomik ve jeopolitik senaryo. Ayrıca oyuncular satın alma gerçekleştireceklerinde borç alabildikleri için sınırsız miktarda nakit kullanabiliyorlar. Oyunda siyaset, ülkelerin maddi durumları, uluslar arası ilişkiler gibi unsurlar ekonomiyi etkilediği için dünya ekonomisinin nasıl işlediği hakkında öğretici bir yönü de bulunuyor.

bw1a8000

3-4 kişi ile oynanan Incorporated, yalnızca İngilizce görseller ve İngilizce kullanım kılavuzu ile sınırlı miktarda basılarak “amazon.com” üzerinden satışa sunuldu. Oyunun 25 Ekim’den sonra Türkiye’de “gittigidiyor.com” üzerinden Türkçe kullanım kılavuzu ile birlikte satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca oyun hakkında kullanıcı yorumları gibi çeşitli bilgiye ulaşmak istiyorsanız bu adrese tıklayabilirsiniz.

Hakkında Mehmet Bozkurt

Yazılıma ilgisi olan, her şeyin en iyisini yapmayı hayal eden ama hiç çalışmayan, aşırı üşengeç, bir o kadar da hayalperest Resident Evil hayranıyım...:)

Buna da bak!

Mount And Blade Warband Yoldaş

Mount And Blade Warband Para/Dinar Kazanma Taktiği

Merhabalar Oyungg ailesi, bu yazımızda Mount And Blade Warband Para/Dinar Kazanma Taktiğini anlatacağım. İyi okumalar. Mount …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir