Ev / Listeler / Türkçe Seslendirmesi Olan 7 Oyun

Türkçe Seslendirmesi Olan 7 Oyun

Bazı oyunlara dilimiz fazlasıyla yakışıyor. Bu yazımızda Türkçe seslerin kullanıldığı oyunları sizler için listeledik.

Elbette es geçtiğimiz oyunlar vardır. Aklımıza gelen ve sevdiğimiz oyunlardan oluşan bir liste hazırlamak istedik. “Eğer ‘Şu’ oyunu koymadan liste olmaz” dediğiniz bir yapım varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Bu arada bahsi geçen oyunları da tavsiye ediyoruz. Çünkü bizler bu oyunları oynadıkça yabancılar oyunları Türkçeleştirmekten çekinmeyeceklerdir.

Şimdiden hatamız olduysa özür dileriz. İyi okuncalar.

1. Age of Empires Serisi

“Evet”, “Olur”, “Yaparım”, “Hücum!” bunları yazarken dahi sesler canlandı aklımda yeniden. Seslendirmesi basit ama güzel bir seriydi.

2. No70: Eye of Basir

Hikaye anlatımı şeklinde bir Türkçe seslendirme yapılmış. Oyunda kişiyi en çok etkileyen şeylerde birisi de buydu. Bir korku oyunundan da beklenen performans, kendi dilimizde verilmiş.

3. Killzone 3

PS 3 Platformu için özel olarak çıkan aksiyon oyununda Türkçe Seslendirme bulmak mümkündü.

4. Crysis Serisi

Seslendirme Hollywood’u aratmıyor tamam ama Laz şivesi usta bir askere bu kadar mı yakışır? Oyunu bizler için farklı kılan noktalardan birisi de buydu zaten.

5. Infamous 2

Tatlı bir macera oyunu oynarken Türkçe seslere denk gelmek istiyorsanız göz atabileceğiniz bir oyun olarak Infamous 2’yi örnek gösterebiliriz.

6. Assassin’s Creed Serisi

Seri yazınca pek olmadı ama ilk oyunda ve Revelations’da Türkçe sesleri bol bol duymak mümkün. Oyunu oynarken ayrı bir mutlu oluyor insan ister istemez.

7. Battlefield 1

Battlefield 1 ile Dünya Savaşını konu olarak işlemek yeniden şirketler arasında fenomen oldu. Fakat Osmanlı tarafında oynarken o heyecanlı Türkçe seslendirmeden aldığımız zevki diğer oyunlardan alabilir miyiz? Bilemiyorum açıkçası. Teşekkürler Bf 1 🙂

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Oyunlara Sega'nın ev tipi 'atari'leriyle başlamış olan 22 yaşında bir öğrenci. Oyungg projesinde yönetici olarak yer alıyor ve Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor.

Buna da bak!

En İyi 10 Süper Kahraman Oyunu

Süper kahramanlar geçmişten bugüne kadar popülerliklerini yitirmek bir yana, giderek arttırarak günümüze kadar ulaştılar. Art …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir