Ev / Haberler / Türkiye’den Oyun Yapımcılarına Tam Destek

Türkiye’den Oyun Yapımcılarına Tam Destek

Türkiye’den Oyun Yapımcılarına Tam Destek

Tabi başlığı atarken biz bile “geç kalınmış” dedik fakat bu tip haberleri duymak gerçekten umut verici diyebiliriz piyasa için. Projeyi anlatmadan önce birkaç ayrıntıyı belirtmek gerekiyor. Destek sadece Türkiye’deki oyun yapımcıları için geçerli değil, Dünyanın her yerindeki bağımsız yapımcılara destek olunması planlanıyor. Bu projenin nerelere kadar gideceğini şuan kestiremiyoruz ama umarız ki uzun süreçli bir dönüm noktası yaşanır.

Kampanyanın çıkış noktası Gamescom’da Türkiye’nin partner ülke olmasıyla yakından alakalı. TOGED (Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği) ve TYDTA (Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı) tarafınca duyurulan Turkey Loves Indies kampayası için turkeylovesindies.com adında da bir internet sitesi açıldı, muhtemelen siteden daha çok detay öğrenebilirsiniz. Site hem Türkçe, hemde İngilizce şekilde tasarlanmış ve içerisinde gerekli yararlı linklere ve program hakkında bilgilere ulaşabileceğiniz bölümler var.

Projenin genel amacı, bağımsız olarak oyun geliştirmeyi isteyen her insana bu imkanı sağlayabilmek gibi duruyor. Bu konu da iki farklı organizasyona daha sponsorluk sağlayacak. Bunlar, genç yaştaki araştırıcı ve geliştirici insanların katılım sağladığı, amatörlere bir kapı açan Respawn organizasyonu ve kendisini biraz daha profesyonel gören insanların çokça katılım sağlaması beklenilen GDC (Game Developers Conference). Kampanya hakkında duyurulan her haberi sitemizden takip edebilirsiniz, elimizden geldiğince bizde desteklemeye çalışacağız bu kampanyayı.

 

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Oyunlara Sega'nın ev tipi 'atari'leriyle başlamış olan 21 yaşında bir öğrenci. Oyungg projesinde yönetici olarak yer alıyor ve Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor.

Buna da bak!

25 TL’lik Darwin Project, Steam’de Ücretsiz Oldu!

Bu seferki bedava oyunumuz Darwin Project, Humble Bundle’dan değil, Steam’in kendisinden. Oyunu almak ise gayet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir