Ev / Listeler / Türklerin İçinde Geçtiği 10 Oyun
Poster gg

Türklerin İçinde Geçtiği 10 Oyun

Merhaba Oyungg ailesi, bugün size  Türklerin İçinde Geçtiği 10 Oyun listesini yazdım. İyi Okumalar

Not : Sıralama önemsizdir.

Mount and Blade Warband

Birinci oyunumuz adminin de fan boyu olduğu Mount and Blade Warband geliyor. Diyeceksiniz ki “Ulen dallama Mount and Blade Warband’da Türkler mi var?” ee ben de ne diyeceğim, Kergitler var ya lan! Şaka şaka Mount and Blade Warband’da Türkler yok ama mod ile içinde Türkleri ekleyebiliyorsunuz. Hatta bununla ilgili yüzlerce mod var. İstediğinizi seçip beğenip alabilirsiniz. Mount and Blade Warband o kadar iyi bir oyun ki Türkiye de Mount and Blade Warband oynamayanlara oyuncu demeye dilimiz varmayabilir. Oyungg içerisinde Mount and Blade Warband ile onlarca yazım mevcut istediğini okuyabilir ve testlerimi çözebilirsiniz. Mount and Blade Warbandın Türk yapımı olduğunu da unutmayın sakın ha. Türklerin İçinde Geçtiği 10 Oyun listeme kesinlikle bu oyunu eklemem gerekirdi.

Mount and Blade Warband Satın Almak İçin Beş Neden yazıma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Victoria 2

İkinci oyunumuz her ne kadar fan boyu olmasam da 200 – 300 saat oynadığım oyunlardan birisidir. Oyun 1836 yılında geçiyor, süper güç devletlerden biri de Osmanlı İmparatorluğu. Oyunun asıl senaryosu harici yüzlerce mod var. İstediğiniz tarihi yükleyip oynayabilirsiniz. Oyun açıkcası kolay, gerçek zamanlı strateji oyunu olarak geçiyor. Hearts of Iron 4, Eauropa Universal 4 kadar geniş kapsamlı olmasada, beni çok saran bir oyun olmuştu. Üstelik her bilgisayarın kesinlikle açacağı kadar düşük sistem istiyor.

Super Power 2

Her ne kadar oynamasakta sanırım günümüze en yakın strateji oyunu bu olması gerek. Super Power 2 zamanımıza yakın bir oyun olduğu için oynaması gayet zevkli olacaktır. Oyun 2001 yılından başlıyor. Oyunda askeri açıdan, ekonomik açıdan her türlü bilgiyi değiştirebiliyoruz. Özellikle de siyaset olarak sizin önünüzü açan oyunlardan bir tanesi.

Soldiers of Universe

Kendisinin içinde sadece Türkler geçmiyor üstüne üstlük kendisi Türk yapımı tamamen yerli. Soldiers of Universe, günümüz terör örgütleriyle savaşıyoruz.

Age of Empires 3

Her ne kadar eski bir oyun olsada hala oynanan oyunlar arasında Age of Empires 3 geliyor. Biz arkadaşlarla hala kendisini oynuyoruz. Oyunda bol bol Türkçe kelimeleri duyuyoruz. Duyduğumuz Türkçe kelimeler ; Allah Allah, avcı, balıkçı, çiftçi, doğru, efendim, emrin(?), emret, evet, hazır, ileri, madenci(?), oduncu, saldır, sis(?), tamam, tamirci(?), usta, yaparım. Bu kelimeleri Erkek ve Kadın olarak söyleyen kişiler değişiyor.

Hearts of Iron 4

Sanırım askeri olarak en iyilerden diyebileceğim gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Hearts of Iron 4 içinde de Türkiye yer alıyor. Oyun o kadar kapsamlı ki istediğinizi yapabilirsiniz. Ülkeler kendi aralarında ittifak kurarak. Gruplar halinde savaşabiliyorlar. Oyunda hem denizden hem karadan hem de havadan saldırı yapabilirsiniz. Hatta oyunun ilerleyen zamanlarında Nükleer bomba bile atabiliyorsunuz.

Crusader Kings 2

Açıkça konuşmak gerekirse kendisini pek fazla oynadığım söylenemez ama oynadığım kadarıyla ve arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla oyunun diplomasi yapısının iyi olduğu söyleniyor. Gerçekten oynaması zevkli oyunlardan bir tanesi. Ve içinde tabii ki de Türkler Geçiyor.

Medieval Total War 2

Veee geldik içinde Türklerin geçtiği en popüler oyunlardan birisi olan Total War serisinin Medieval oyununa. Oyunun popülerliği ve güzelliği konusuna girmeme gerek bile yok sanırım. Savaşlarda ki stratejinizin ne kadar önemli olduğunu söylemiyorum bile. Hele birde Türklerle oynadığınızda daha şevkle savaşmamıza önümüzde hiç bir engel kalmıyor. Arkada açın mehteri savaşlara öyle girin kazanma olasılığınız artıyor. Türklerin İçinde Geçtiği 10 Oyun listesine kesinlikle girmesi gereken oyunlardan bir tanesidir kendisi.

Europa Universalis IV

Evet kendisini azda oynasam diplomasisi güzel bir oyun. Diplomasi o kadar çok gelişmiş ki kız alıp verme bile var. İçinde Türkler de bulunduğu için oyunu oynamamak için önümüzde bir engel kalmıyor.

Facebook grubumuza katılmayı unutmayın ? Buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi Oyunlar OyunGG ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.